czwartek, 20 wrzesień 2018 13:06

Drodzy studenci ,
Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” ogłasza, siódmą już, edycję konkursu „Indeks Marzeń”, realizowanego w ramach projektu „Akademia Odnalezionych Nadziei”. Jego celem jest wspieranie edukacji osób niepełnosprawnych – tegorocznych maturzystów, a także studentów, poprzez przyznawanie im stypendium 9000 zł (900 zł x 1000 brutto) w roku 2018/2019. Projekt realizujemy od 2011 roku.

– Z radością i podziwem patrzę na osoby niepełnosprawne, które, mimo przeciwności losu, znajdują odwagę i siłę, aby realizować  marzenia. Wiele z nich marzy tak zwyczajnie o tym, aby móc się uczyć i rozwijać. Na przeszkodzie staje im jednak brak pieniędzy. „Indeks Marzeń” powstał z myślą o nich. Miejcie odwagę sięgać po swoje marzenia – zwraca się do maturzystów i studentów Anna Dymna.

Do konkursu mogą zgłaszać się maturzyści i studenci, którzy przedstawią: aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, zaświadczenie o dochodach rodziców lub prawnych opiekunów, wynik egzaminu maturalnego, zaświadczenie o przyjęciu na studia, zaświadczenie z uczelni o zaliczonym roku studiów wraz z wykazem wyników (dotyczy osób już studiujących), list motywacyjny (liście tym uczestnik konkursu „Indeks Marzeń” powinien uzasadnić, dlaczego to właśnie on ma otrzymać stypendium). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://www.mimowszystko.org. Zamieszczone są tam również wypowiedzi naszych dotychczasowych stypendystów.

O tym, komu zostanie przyznany „Indeks Marzeń”, czyli stypendium o wartości 9000 zł,  zdecyduje wynik egzaminu maturalnego bądź osiągnięcia na studiach (do finałowej „dziewiątki” zostaną zakwalifikowane osoby, które będą miały najwyższą średnią spośród nadesłanych zgłoszeń) oraz list motywacyjny.

Regulamin konkursu „Indeks Marzeń” dostępny jest na stronie http://www.mimowszystko.org

Wszystkie dokumenty należy przesłać do 28 września 2018 roku, pod adres:

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
ul. Profesora Stefana Myczkowskiego 4
30-198 Kraków,
z dopiskiem: KONKURS AKADEMII ODNALEZIONYCH NADZIEI
lub pod adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wpisując w tytule: KONKURS AKADEMII ODNALEZIONYCH NADZIEI.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 10 października 2018 roku.

Zapraszamy do udziału w Projekcie „Aktywna Warszawa – program wsparcia społeczno-zawodowego rodzin z osobami z dysfunkcją wzroku” który jest realizowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Fundację Szansa dla Niewidomych i Polski Związek Niewidomych.
Celem projektu jest zwiększenie aktywności i integracja społeczno-zawodowa rodzin z osobami z dysfunkcją wzroku.
Projekt skierowany  jest do rodzin z terenu Warszawy, których członkiem jest osoba niewidoma lub słabowidząca.
W projekcie mogą brać udział osoby niewidome i słabowidzące w wieku 16-65 lat, bierne zawodowo, bezrobotne lub pracujące (osoby pracujące mogą brać udział, jeśli są w wieku 35-52 lata i mają umiarkowany stopień niepełnosprawności). W projekcie można wziąć udział wraz z pełnosprawnym członkiem rodziny w wieku 16-65 lat (lub jeśli jest pracujący, to w wieku 35-52 lata) – nie jest to jednak wymogiem koniecznym.
Udział w projekcie jest bezpłatny.

Drodzy Studenci, drogie studentki!

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Was do udziału w prowadzonym przez Stowarzyszenie Innowacji Społecznych "Mary i Max" projekcie Wolontariatu Koleżeńskiego „Mary i Max” – nowoczesnej formie wsparcia osób z autyzmem i zespołem Aspergera.

W ramach Wolontariatu uczestnicy spotykają się przynajmniej raz w tygodniu przez 8 miesięcy z osobą dobraną pod względem wieku, miejsca zamieszkania, zainteresowań itp.

Program „Aktywny Samorząd” finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i skierowany jest do osób niepełnosprawnych.

sobota, 08 październik 2016 07:22

Po raz kolejny WSR weźmie udział w biciu rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób i jednocześnie będzie uczyć pierwszej pomocy podczas ogólnopolskiej akcji!

17 października (poniedziałek) o 12:00 przyjdźcie na Aulę Główną WSR i przez pół godziny wykonujcie ze wszystkimi resuscytację.

Nie musicie się nigdzie rejestrować. Zabierzcie znajomych, przyjaciół i wstąpcie do nas, aby pobić wspólnie rekord.

Więcej informacji o biciu rekordu: http://www.wosp.org.pl/uczymy_ratowac/cala_polska_uczy_ratowac/rekord

poniedziałek, 04 kwiecień 2016 10:20

Zapraszamy do udziału w III edycji Wolontariatu Koleżeńskiego „Mary i Max” – innowacyjnego programu, który umożliwia osobom z autyzmem i zespołem Aspergera nawiązanie relacji koleżeńskich z rówieśnikami.

• Jesteś osobą niepełnosprawną?
  • Pragniesz znaleźć pracę swoich marzeń, ale nie wiesz od czego zacząć?
  • Chcesz zwiększyć swoje kompetencje zawodowe, ale nie wiesz jak?

Skorzystaj z bezpłatnych szkoleń w Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i zwiększ swoje szanse na rynku pracy!!!

Serdecznie zapraszamy osoby niepełnosprawne do wzięcia udziału w kursach i szkoleniach, które będą organizowane w Wyższej Szkole Rehabilitacji przy współpracy z Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych w Warszawie.

Zapraszamy do udziału w II edycji Wolontariatu Koleżeńskiego "Mary i Max" - innowacyjnego programu, który umożliwia osobom z autyzmem i zespołem Aspergera nawiązanie relacji koleżeńskich z rówieśnikami.

Dyżury biura ds. osób niepełnosprawnych odbywają się w następujące dni:

• środy w godz. 9:00-11:00
  • piątki w godz. 13:00 - 15:00