projety eu

2020 banner rekrutacja

RekrutacjaWSR2020 8 kroków

Baner www

Praca w swoim zawodzie w Polsce i na świecie

Studiowanie z najlepszymi w WSR otwiera przed absolwentami rozległe możliwości znalezienia ciekawej pracy łączącej prestiż i satysfakcję zawodową z godnymi zarobkami. Psycholog medyczny, Fizjoterapeuta, Ratownik medyczny, Dietetyk – są bardzo poszukiwanymi zawodami przez pracodawców w Polsce, Unii Europejskiej, USA, Japonii.

Powodem rosnącego zapotrzebowania na wykwalifikowaną kadrę medyczną są zagrożenia związane z postępem cywilizacyjnym, starzeniem się społeczeństwa, życiem w ciągłym biegu i stresie. Jednocześnie rośnie świadomość, że o zdrowie trzeba dbać i im szybciej zatroszczymy się o siebie, tym nasze życie będzie pełniejsze.

Ukończenie WSR pozwoli uniknąć losu absolwentów "popularnych" kierunków innych uczelni, którzy z powodu nasycenia rynku zmuszeni są do pracy poniżej swoich kwalifikacji, często niezgodnej ze swoim kierunkowym wykształceniem. Jest to szczególnie widoczne za granicą, gdzie oferuje się im przede wszystkim prace fizyczne (budowlanka, gastronomia, etc.), a zdobyte kwalifikacje stają się zbędne.

Wszechstronne wykształcenie teoretyczne i praktyczne, specjalizacja i kompleksowa wiedza zdobyte na naszej Uczelni ułatwiają funkcjonowanie na rynku pracy. Absolwentów WSR cechuje dynamika, komunikatywność, cierpliwość, poczucie odpowiedzialności za zdrowie i życie innych ludzi, a przede wszystkim empatia – zgodnie z credo WSR – "Nigdy nie ustawaj w czynieniu dobra".

Rynek pracy dla Psychologów medycznych, Fizjoterapeutów, Ratowników medycznych, Dietetyków jest bardzo chłonny, dynamiczny i różnorodny.

Absolwenci WSR znajdują zatrudnienie w publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia (przychodnie, szpitale, oddziały ratunkowe, kliniki prywatne, sanatoria, etc.), placówkach oświatowych, gabinetach lekarskich, ośrodkach badawczych, zakładach pracy chronionej i warsztatach terapii zajęciowej, stacjach sanitarno-epidemiologicznych, szkołach wyższych, placówkach sportowych, hospicjach, domach opieki, ośrodkach sportowych, gabinetach lekarskich, SPA & Wellness, klubach fitness, klinikach medycyny estetycznej, coachingu, a także szeroko-rozumianej prywatnej praktyce.

Psycholog medyczny

PSYCHOLOG MEDYCZNY

Fizjoterapeuta

FIZJOTERAPEUTA