Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Apel J. M. Rektora Wyższej Szkoły Rehabilitacji prof. dr. hab. n. med. Jerzego Kiwerskiego o powszechny udział w szczepieniach przeciwko Covid-19

Warszawa, 23.03.2021 r.            

J. M. Rektor Wyższej Szkoły Rehabilitacji prof. dr hab. n. med. Jerzy Kiwerski zwraca się z apelem do społeczności studenckiej o powszechny udział w szczepieniach przeciwko COVID-19.

Drogie Studentki i Studenci,

W związku z rozpoczynającą się kolejną rejestracją na szczepienia osób z „grupy 0” przeciw COVID-19, zwracam się do Państwa z gorącym apelem o powszechny udział w szczepieniach.

Wobec aktualnej, tak trudnej sytuacji, szczepienie to jedyny racjonalny wybór, dzięki któremu będziemy mogli szybciej wyjść z pandemii. Prezentowane wyniki badań klinicznych potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek dopuszczonych do obrotu i stosowania w naszym kraju.

Należy pamiętać, że jesteśmy Uczelnią o profilu medycznym, dlatego charakter kierunków prowadzonych w naszej placówce, zobowiązuje Państwa do odbywania zajęć praktycznych w ośrodkach medycznych, z którymi podpisane są umowy. Jednak podczas pandemii na zajęcia przyjmowani są jedynie studenci, którzy poddali się szczepieniu. Spowodowane jest to tym, że ćwiczenia i praktyki głównie odbywają się w bezpośrednim kontakcie z pacjentem.

Przypominam również, że przepisy prawa obligują Uczelnię do realizacji programu studiów zgodnie ze standardami kształcenia, z możliwie jak najmniejszym wykorzystaniem kształcenia zdalnego.

Oznacza to, że realizacja zajęć praktycznych, szczególnie na kierunkach „Fizjoterapia” i „Ratownictwo medyczne” wskazana jest w formie tradycyjnej. Z tego powodu brak odbytych ćwiczeń klinicznych czy praktyk zawodowych w placówce medycznej może skutkować problemami z realizacją programu kształcenia i ukończeniem studiów.

Zatem apeluję do Państwa o rozważne i odpowiedzialne podejście do realizacji programu studiów.

Rektor

 

GDPR

    Skip to content