Apel J. M. Rektora Wyższej Szkoły Rehabilitacji prof. dr. hab. n. med. Jerzego Kiwerskiego o powszechny udział w szczepieniach przeciwko Covid-19

Warszawa, 23.03.2021 r.

J. M. Rektor Wyższej Szkoły Rehabilitacji prof. dr hab. n. med. Jerzy Kiwerski zwraca się z apelem do społeczności studenckiej o powszechny udział w szczepieniach przeciwko COVID-19.

Drogie Studentki i Studenci,

W związku z rozpoczynającą się kolejną rejestracją na szczepienia osób z „grupy 0” przeciw COVID-19, zwracam się do Państwa z gorącym apelem o powszechny udział w szczepieniach.

Wobec aktualnej, tak trudnej sytuacji, szczepienie to jedyny racjonalny wybór, dzięki któremu będziemy mogli szybciej wyjść z pandemii. Prezentowane wyniki badań klinicznych potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek dopuszczonych do obrotu i stosowania w naszym kraju.

Należy pamiętać, że jesteśmy Uczelnią o profilu medycznym, dlatego charakter kierunków prowadzonych w naszej placówce, zobowiązuje Państwa do odbywania zajęć praktycznych w ośrodkach medycznych, z którymi podpisane są umowy. Jednak podczas pandemii na zajęcia przyjmowani są jedynie studenci, którzy poddali się szczepieniu. Spowodowane jest to tym, że ćwiczenia i praktyki głównie odbywają się w bezpośrednim kontakcie z pacjentem.

Przypominam również, że przepisy prawa obligują Uczelnię do realizacji programu studiów zgodnie ze standardami kształcenia, z możliwie jak najmniejszym wykorzystaniem kształcenia zdalnego.

Oznacza to, że realizacja zajęć praktycznych, szczególnie na kierunkach „Fizjoterapia” i „Ratownictwo medyczne” wskazana jest w formie tradycyjnej. Z tego powodu brak odbytych ćwiczeń klinicznych czy praktyk zawodowych w placówce medycznej może skutkować problemami z realizacją programu kształcenia i ukończeniem studiów.

Zatem apeluję do Państwa o rozważne i odpowiedzialne podejście do realizacji programu studiów.

Rektor