Centrum Pomocy Psychologicznej Wyższej Szkoły Rehabilitacji

Szanowni Państwo,

z przykrością informujemy, że fundusze przeznaczone na pomoc psychologiczną zostały wyczerpane. Dlatego też, na chwilę obecną jesteśmy zmuszeni zawiesić spotkania w zakresie pomocy psychologicznej.

Od września 2021 Uczelnia uruchomiła Centrum Pomocy Psychologicznej WSR, udzielające bezpłatnej pomoc psychologicznej kadrze i studentom WSR.
Utworzenie Centrum Pomocy Psychologicznej wynika z wciąż rosnącej troski władz WSR o zdrowie psychiczne uczelnianej społeczności.

Uruchomienie Centrum Pomocy Psychologicznej jest możliwe dzięki prowadzonemu przez Uczelnie Projektowi pt.„Przyjazna Uczelnia”.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W ramach wsparcia Uczelnia zaoferuje studentom i kadrze wsparcie psychologa. Pilotażowo zaplanowano 4 spotkania tygodniowo przez 48 tygodni – łącznie 192 spotkania

Rodzaje oferowanej pomocy:

• Poradnictwo psychologiczne
  • Walk-in clinic, czyli krótka rozmowa w sytuacji kryzysowej bez wcześniejszego zapisu
  • Spotkanie służące zaopiniowaniu wniosku do BON
  • Konsultacje on line przez Skype
  • Psychoedukacja

Konsultacje z psychologiem odbywają się:

Ważne!
Student/pracownik WSR przed skorzystaniem z pomocy psychologicznej wypełnia kwestionariusz zgłoszeniowy który stanowi załączniki nr 1 do Regulaminu i przedkłada je w BON.

Mając na uwadze, iż wsparcie psychologiczne finansowane jest z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, osoba Student/pracownik WSR przed skorzystaniem z pomocy wypełnia formularz zgłoszeniowy wraz z oświadczeniami, które stanowią załącznik 2,3 i 4 do Regulaminu

Student/pracownik WSR chcący skorzystać ze wsparcia psychologicznego podpisuje oświadczenie o zapoznaniu się Regulaminem CPP WSR i wyrażeniu zgody na pomoc psychologiczną.

Informacje organizacyjne

Jak umówić się na wizytę w CPP?
Na stacjonarną konsultacje psychologiczną można zgłosić się:

Na konsultacje psychologiczną on-line można zgłosić się przez stronę www.przestrzen-pomocy.pl.

Skorzystanie z pomocy psychologicznej następuje wyłącznie po uprzednim zarejestrowaniu się, tj. ustaleniu daty i godziny spotkania z poradnią/psychologiem współpracującym z CPP WSR.

W celu otrzymania wsparcia psychologicznego w formie stacjonarnej, podczas pierwszego spotkania w poradni psychologicznej:

• student przedkłada psychologowi dokument potwierdzający status studenta WSR – aktualną legitymację studencką lub aktualne zaświadczenie o statusie studenta;
  •  pracownik przedkłada psychologowi dokument potwierdzający status pracownika WSR – zaświadczenie o statusie pracownika.

W celu otrzymania wsparcia psychologicznego w formie on-line należy:

Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko osoby zgłaszającej, nr PESEL osoby zgłaszającej oraz skan dokumentu potwierdzający uprawnienia do korzystania ze wsparcia psychologicznego (skan legitymacji/zaświadczenie o statusie studenta lub zaświadczenia o statusie pracownika WSR).
W informacji zwrotnej na zgłoszenie, poradnia prześle do zgłaszającego instrukcje dotyczące rejestracji w systemie w celu odbycia konsultacji on-line.

Po rejestracji w systemie należy umówić się na wizytę za pośrednictwem portalu.

Co w sytuacji, gdy po umówieniu się na wizytę nie mogę z niej skorzystać?

Uczestnicy konsultacji (studenci, pracownicy dydaktyczni i administracyjni Wyższej Szkoły Rehabilitacji) mają możliwość ich odwoływania do dnia poprzedzającego spotkanie, lub przełożenia go na inny dzień w tym samym tygodniu.

W przypadku dwóch nieobecności na umówionych wizytach osoba ubiegająca się o pomoc psychologiczną traci prawa do bezpłatnej pomocy psychologicznej oferowanej przez WSR.