projety eu

2020 banner rekrutacja

Baner www

Aktualności

W ramach Akcji Bezpieczne Dziecko w dniach 21.04, 5.05, 15.05 oraz 19.05.2015 r. nasi studenci ratownictwa medycznego przeprowadzili lekcje edukacyjne z zakresu udzielania pierwszej pomocy w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Łazach.

Realizujemy obecnie projekty związane z tematyką rehabilitacji kardiologicznej oraz projekty związane wykorzystaniem innych dziedzin nauki (np. teleinformatyki ) w fizjoterapii.

Jedna z opracowanych przez nas prac: „Zastosowanie komputerowego programu do telerehabilitacji jako narzędzia pomiarowego do oceny zakresu ruchomości kończyn górnych” zajęła II miejsce na Sympozjum Naukowym WSR.

Przewodniczącym SKN jest w bieżącym roku akademickim Pan Marcin Soliwoda.

1. Studenci brali udział w XVIII edycji Festiwalu Nauki. Przeprowadzili kilka lekcji festiwalowych na temat prawidłowego żywienia, które skierowane były do uczniów szkół podstawowych.

Lekcje festiwalowe przeprowadzały:

• Agnieszka Ambroziak
  • Aleksandra Ugarenko
  • Ewa Kazimierczuk
  • Ewa Kwilińska
  • Agnieszka Płatek
  • Daniela Kamińska

Projekt Edukacyjny "Prawidłowe żywienie przedszkolaka" (październik 2014-czerwiec 2015).

środa, 29 kwiecień 2015 09:43

W dniach 10-11.04.2015 miała miejsce V Ogólnopolska Konferencja Dietetyki organizowana przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Polskie Stowarzyszenie Dietetyków.

„Fizjoterapeuci”

Studenckie Koło Naukowe· „Fizjoterapeuci”, powstało w 2011 r., opiekunem jest dr Iwona Stanisławska.

Tematyka badawcza:

- Atrakcyjność zajęć z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w wybranych   warszawskich

placówkach dydaktyczno – wychowawczych (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i licea).

- Dostępność zajęć z gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej w przedszkolach i szkołach podstawowych

na terenie Warszawy.

- Zagadnienia promocji zdrowia w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach.

"Fizjoterapia w dysfunkcjach narządu ruchu"

Studenckie Koło Naukowe WSR "Fizjoterapia w dysfunkcjach narządu ruchu".

Opiekunem naukowym jest dr Sławomir Grzeszczyk.

Celem działalności Koła jest:

• praca badawczo-naukowa w zakresie fizjoterapii w dysfunkcjach narządu ruchu po urazach, amputacjach, endoprotezoplastyce i in.,
  • analizowanie najnowszych doniesień dotyczących rehabilitacji.

Istnieje możliwość publikowania w studenckich i in. pismach naukowych własnych badań

i opracowań oraz możliwość ich wykorzystania w pracach dyplomowych.

Cele będą realizowane przez:

• regularne seminaria Koła Naukowego
  • prowadzenie działalności badawczej studentów w wybranym obszarze fizjoterapii
  • udział w Konferencjach Studenckich Kół Naukowych i in.

Proponowana tematyka:

• Fizjoterapia w dysfunkcjach narządu ruchu po urazach, amputacjach, endoprotezoplastyce i in.
  • Problematyka zaproponowana przez studentów uwzględniająca zaburzenia w obrębie narządu ruchu

Zainteresowanych prosimy o kontakt z dr Sławomirem Grzeszczykiem w czasie dyżurów w WSR.

Studenckie Koło Naukowe

Zapraszamy Studentów do brania udziału w Studenckim Kole Naukowym,

Studenckie Koło Naukowe stanowi w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie dobrowolną i zarazem podstawową formę aktywności naukowej młodzieży akademickiej.

Cele działania Studenckiego Koła Naukowego:

• rozbudzanie i zaspakajanie twórczych aspiracji studentów,
  • motywowanie· studentów do kontynuowania dalszej nauki na studiach magisterskich,
  • promowanie oryginalnych osiągnięć naukowych studentów WSR w wymiarze krajowym i międzynarodowym,
  • szukanie odpowiedzi na nurtujące pytania badawcze,
  • nabywanie umiejętności organizatorskich.

Cele będą realizowane przez:

• organizowanie zebrań naukowych i seminariów,
  • organizowanie i przeprowadzanie spotkań dla dzieci i młodzieży promujących zdrowy styl życia,
  • prowadzenie badań naukowych,
  • popularyzowanie własnych osiągnięć naukowych przez udział w konferencjach naukowych, a zwłaszcza w konferencjach studenckiego ruchu naukowego.

Studenckie koła naukowe:

KIERUNEK DIETETYKA

1. Naukowe koło studenckie prowadzone przez dr Iwonę Stanisławską

KIERUNEK FIZJOTERAPIA

1. Naukowe koło studenckie prowadzone przez dr Sławomira Grzeszczyka
    "Fizjoterapia w dysfunkcjach narządu ruchu"
  2. Naukowe koło studenckie prowadzone przez dr Piotra Pietrasa

KIERUNEK RATOWNICTWO MEDYCZNE