Jak studiować w dobrej uczelni i mieć stabilną przyszłość?
Kierunek Psychologia medyczna zaprasza na studia.
Czym jest psychologia medyczna?
Psychologia medyczna to dziedzina wyłoniona z psychologii klinicznej i medycyny. Jej założeniem jest stosowanie psychologii w medycynie.
Psychologia medyczna I stopnia w Wyższej Szkole Rehabilitacji to pierwszy i jedyny taki kierunek w Polsce. Studia prowadzone są w trybie niestacjonarnym.
Psychologia medyczna oferuje istotne wsparcie w skutecznym leczeniu – wychodząc z założenia, że człowiek jest jednością psychosomatyczną. Pomaga w uzyskaniu dobrego kontaktu człowieka chorego z rodziną, lekarzami, pielęgniarkami, terapeutami. Wspomaga osoby chore, potrzebujące takich czynników leczących jak wiara, nadzieja i przekonania, że można wyzdrowieć.
Psychologia medyczna to także ogromny obszar działań profilaktycznych. Człowiek nie może być tylko zredukowany do poziomu ciała lub jednostki chorobowej. Dobrostan w sferze psychiki jest nierozerwalnym elementem dobrostanu fizycznego czyli podstawy zdrowia. Psychologia medyczna to studia skierowane w przyszłość. W wielu krajach o wyższych standardach opieki zdrowotnej włączenie w profilaktykę i opiekę zdrowotną psychologii medycznej stało się normą.
Kto może studiować psychologię medyczną?
Na kierunek psychologia medyczna zapraszamy wszystkie osoby posiadające maturę, które chcą pomagać i wspierać innych ludzi. Ukończenie psychologii medycznej w Wyższej Szkole Rehabilitacji daje możliwość zdobycia jednego z najbardziej przyszłościowych zawodów.
Kandydat na studia powinien cechować się:
Czego nauczysz się na naszej uczelni?
Absolwenci tego kierunku nabędą unikalnych umiejętności. Gwarantuje to nowatorski, bardzo przemyślany program studiów i wybitna kadra nauczycieli akademickich.
Kadra:
Zapotrzebowanie na pomoc psychologiczną dla osób dbających o zdrowie rośnie lawinowo. Osoby chore, niepełnosprawne, poszkodowane w wypadkach potrzebują takiego wsparcia jako ważnego elementu w procesie leczenia. Absolwent psychologii medycznej w WSR będzie mógł skutecznie pomagać zarówno ludziom chorym jak i zdrowym, będzie jednym z najbardziej poszukiwanych specjalistów zarówno w kraju jak i za granicą. Z tej szansy warto skorzystać.
Studia swym zakresem obejmują przedmioty z różnych dziedzin psychologii, technik terapeutycznych oraz stawiania diagnozy psychologicznej. Tę wiedzę zdobywa student w ramach przedmiotów podstawowych i kierunkowych. Stawiamy na rozległą wiedzę, dlatego nasz program jest bardzo bogaty w zajęcia praktyczne. Proponujemy naszym studentom praktyki w najlepszych ośrodkach rehabilitacyjnych na terenie Warszawy i w okolicach.
Gdzie znajdzie pracę absolwent naszej Uczelni?
Absolwent naszej Uczelni uzyska bardzo dobre przygotowanie do pracy w zawodzie psychologa medycznego, a więc do pracy z lekarzami każdej specjalizacji, z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, po ciężkich i trudnych zabiegach chirurgicznych, na oddziałach onkologicznych, kardiologicznych, intensywnej terapii, ale także z osobami z depresją, uzależnieniem czy po próbach samobójczych.
Absolwent kierunku psychologia medyczna jest przygotowany do podjęcia pracy m.in. w publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia (przychodnie, niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, szpitale, centra medyczne), hospicjach stacjonarnych, oddziałach opieki paliatywnej, zakładach opiekuńczo-leczniczych, zakładach opiekuńczo-leczniczych psychiatrycznych, zespołach opieki domowej, infolinii medycznej.
Absolwent uzyska wiadomości i umiejętności niezbędne do prowadzenia terapii z chorym jak również z rodziną. Dowie się dlaczego równowaga pomiędzy czterem wymiarami istnienia: psychologicznym, fizycznym, społecznym i duchowym jest tak ważna dla zdrowia zarówno psychicznego jak i fizycznego.
Jak wygląda nauka na naszej uczelni?
Nauka na kierunku psychologia medyczna trwa 3 lata i studenci uzyskują tytuł licencjata.
Studia prowadzone są w trybie niestacjonarnym.
Student zdobywa wiedzę podczas zajęć teoretycznych i praktycznych. Praktyki na naszej uczelni odbywają się w najlepszych placówkach w Warszawie i okolicach: w Instytucie „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, Specjalistycznym Centrum Rehabilitacji – „Stocer” – Konstancin Jeziorna, Hospicjum Onkologicznym na ul. Pileckiego 105 w Warszawie.
Na wszystkie kursy i studia podyplomowe nasi studenci mają zniżki, rabaty i możliwość opłat ratalnych.
Na naszej uczelni studenci sami mogą proponować nowe kursy i kierunki studiów podyplomowych ! Wszystko co tworzymy na naszej uczelni powstaje z myślą o naszych studentach! Dlatego zachęcamy do współpracy.