Rozwijanie pasji – koła naukowe, sekcje sportowe

WSR umożliwia swoim studentom rozwijanie pasji poprzez udział w kołach naukowych czy sekcjach sportowych.

Studenci WSR działając w kołach naukowych rozbudzają i zaspakajają swoje twórcze aspiracje, wymieniają poglądy, promują swoje oryginalne osiągnięcia naukowe, szukają odpowiedzi na nurtujące pytania badawcze, a także nabywają umiejętności organizatorskie.

Sekcje sportowe pomagają natomiast zadbać o kondycję fizyczną dając możliwość zintegrowania się w środowisku studenckim.

KOŁA NAUKOWE WSR

Studenckie Koło Naukowe stanowi w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie dobrowolną i zarazem podstawową formę aktywności naukowej młodzieży akademickiej.

• Cele działania Studenckiego Koła Naukowego:

• rozbudzanie i zaspakajanie twórczych aspiracji studentów,
    • motywowanie· studentów do kontynuowania dalszej nauki na studiach magisterskich,
    • promowanie oryginalnych osiągnięć naukowych studentów WSR w wymiarze krajowym i międzynarodowym,
    • szukanie odpowiedzi na nurtujące pytania badawcze,
    • nabywanie umiejętności organizatorskich.

Cele będą realizowane przez:

• organizowanie zebrań naukowych i seminariów,
    • organizowanie i przeprowadzanie spotkań dla dzieci i młodzieży promujących zdrowy styl życia,
    • prowadzenie badań naukowych,
    • popularyzowanie własnych osiągnięć naukowych przez udział w konferencjach naukowych, a zwłaszcza w konferencjach studenckiego ruchu naukowego.