Wiodąca pozycja wśród uczelni o profilu medycznym

Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie została założona 2 lutego 2007. Jesteśmy Uczelnią o profilu medycznym specjalizującą się w szeroko pojętej rehabilitacji, fizjoterapii, psychologii medycznej, ratownictwie medycznym i dietetyce. Kontynuujemy tradycje słynnej na całym świecie konstancińskiej szkoły rehabilitacji.

Pierwszym uruchomionym kierunkiem była Fizjoterapia I stopnia (licencjat). W 2013 powstały dwa nowe kierunki: Ratownictwo medyczne I stopnia i Dietetyka I stopnia. Utworzyliśmy także Studia podyplomowe, a rok później – Fizjoterapię II stopnia. W 2016 roku uruchomiliśmy studia na kierunku Psychologia medyczna – jedyny taki kierunek w Polsce! W trosce o przyszłość naszych absolwentów w roku 2018 rozpoczęliśmy prowadzenie studiów na kierunku Dietetyka II stopnia. Od 2021 roku Uczelnia prowadzi również studia na kierunku Zdrowie Publiczne II stopnia.

Nauka w WSR trwa:

• 1 rok – na wszystkich kierunkach studiów podyplomowych – w trybie niestacjonarnym
  • 1,5 roku – na kierunku Zdrowie Publiczne II stopnia – w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym,
  • 2 lata – na kierunku Dietetyka II stopnia – w trybie niestacjonarnym,
  • 3 lata – na kierunku Dietetyka I stopnia i Ratownictwo Medyczne I stopnia – w trybie niestacjonarnym,
  • 5 lat – na kierunku Fizjoterapia studia jednolite magisterskie – w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Przy Uczelni działa także Centrum Szkoleń WSR oferujące kursy i szkolenia dla psychologów medycznych, fizjoterapeutów, ratowników medycznych, opiekunów medycznych, pedagogów, dietetyków, kosmetologów, etc.