Karta Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego (ECHE) – Erasmus Charter for Higher Education)

Drodzy Studenci WSR,

Z radością informujemy, że decyzją Komisji Europejskiej Wyższa Szkoła Rehabilitacji w dniu 22.12.2020 otrzymała Kartę Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego (ECHE) – Erasmus Charter for Higher Education) na kolejne lata programu tj. lata 2021-2027. Dzięki temu nasza uczelnia może kontynuować realizację działań programu ERASMUS+ w kolejnych latach, wysyłać i przyjmować studentów oraz pracowników z uczelni zagranicznych i tworzyć wspólne projekty.

Posiadanie karty ECHE jest warunkiem, jaki muszą spełnić wszystkie instytucje szkolnictwa wyższego z państw biorących udział w programie, które pragną uczestniczyć w realizowanych w ramach programu projektach z zakresu mobilności edukacyjnej osób lub polegających na współpracy na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk.

Karta jest potwierdzeniem, że uczelnia spełnia warunki jakościowe uczestnictwa w programie. Certyfikat jest przyznawany na cały okres budżetowania Unii Europejskiej – obecna perspektywa to lata 2021-2027.

Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej