Fizjoterapia studia jednolite magisterskie (5-letnie)

Rekrutacja trwa!
Zapisz się już dziś!!!

Studia na kierunku fizjoterapia pozwolą Ci uzyskać wiedzę i umiejętności niezbędne do poprawiania jakości życia i powrotu do maksymalnej sprawności ruchowej osób niepełnosprawnych, a także tych, które utraciły pełną sprawność ruchową w wyniku doznanego urazu

Sprawdź, czy ten kierunek jest dla Ciebie

• Zależy Ci na tym, aby zdobyć zawód przyszłości i nie bać się w przyszłości o brak zatrudnienia?
  • Interesujesz się fizjologią wysiłku fizycznego?
  • Wiesz, jak ogromne możliwości usprawniania ciała dają techniki manualne i odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne?
  • Chcesz w swojej pracy zajmować się pomocą chorym i osobom po urazach w osiąganiu jak najlepszej sprawności?
  • Jesteś zawodnikiem/czką sportowym/ą i chcesz stworzyć dla siebie alternatywę pracy na przyszłość?
  • Chcesz pracować ze sportowcami lub osobami traktującymi aktywność fizyczną rekreacyjnie?
  • Wierzysz w to, że rzetelna wiedza i bogate praktyczne umiejętności, ale i odpowiednie podejście do pacjenta mogą pomóc mu przekraczać kolejne granice w powrocie do sprawności?
  • Uważasz, że ośrodki oraz gabinety Spa i wellness to miejsca, które odwiedzać będzie coraz więcej osób w celu przywrócenia harmonii swojemu ciału, pozbyciu się napięć wynikających z aktualnego tempa życia?

Jeśli chociaż na jedno z pytań odpowiedziałeś/aś TAK, to istnieje prawdopodobieństwo, że ten kierunek studiów jest dla Ciebie.

Co nas wyróżnia?

• Stawiamy na rozległą wiedzę fizjoterapeuty dlatego nasz program jest bardzo bogaty w zajęcia praktyczne.
  • Realizacja praktyk w renomowanych placówkach medycznych w Warszawie.
  • Wymiany międzynarodowe studentów w ramach programu Erasmus+.
  • Zajęcia prowadzone na Uczelni w profesjonalnie wyposażonych pracowniach.
  • Wykorzystanie nowoczesnych technologii VR i druk 3D.
  • Atrakcyjny system stypendialny.

Profil studenta

Kandydaci na studia o kierunku FIZJOTERAPIA to, między innymi:

• osoby chcące pracować jako fizjoterapeuci w publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia, ośrodkach i gabinetach odnowy biologicznej,
  • osoby chcące prowadzić własną prywatną praktykę usług fizjoterapeutycznych, w tym technik manualnych i ćwiczeń usprawniających dla dorosłych i dzieci,
  • osoby chcące wspierać pacjentów i podopiecznych o różnym stopniu niepełnosprawności i po urazach fizycznych, które zmniejszyły lub odebrały im możliwość codziennego funkcjonowania lub jego komfortu.

Jakie kompetencje posiądziesz jako absolwent kierunku fizjoterapia?

Absolwent naszych studiów potrafić będzie prognozować i prowadzić postępowanie fizjoterapeutyczne, proces diagnostyczny i rehabilitację pacjenta.

Osoba, która uzyska dyplom na tym kierunku będzie przygotowana do podjęcia pracy m.in. w publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia (przychodniach, niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, gabinety rehabilitacyjne, szpitale), ośrodkach wypoczynkowych, gabinetach odnowy biologicznej, placówkach sportowych, ośrodkach prowadzących gimnastykę korekcyjną dla dzieci i młodzieży, sanatoriach oraz wielu innych placówkach związanych z fizjoterapią i usprawnianiem.

Studentami tego kierunku mogą zostać osoby, które uzyskały świadectwo dojrzałości i spełniły wszystkie warunki rekrutacji.

Rekrutacja odbywa się wg kolejności zgłoszeń (Uczelnia zastrzega sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń).

Realizacja studiów

• Nauka trwa 5 lat, 10 semestrów.
  • Zajęcia odbywają się na Uczelni w profesjonalnie wyposażonych pracowniach.
  • W razie potrzeby uczelnia ma pełną gotowość do prowadzenia zajęć w trybie online.

Warunki zaliczenia i dyplom

• Aktywne uczestniczenie w zajęciach.
  • Zaliczenie wszystkich przedmiotów zgodnie z wymogami uczelni.
  • Obrona pracy dyplomowej.
  • Absolwenci otrzymują przewidziany ustawą dyplom ukończenia studiów jednolitych magisterskich w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie.

Tabela opłat dla naboru 2022/2023

Fizjoterapia – Jednolite Studia Magisterskie (Studia stacjonarne)

SPOSÓB PŁATNOŚCI1 rata2 raty11 rat
1 ROK7600 zł2 x 3930 zł11 x 730 zł
2 ROK7820 zł2 x 4010 zł11 x 745 zł
3 ROK7820 zł2 x 4010 zł11 x 745 zł
4 ROK7965 zł2 x 4085 zł11 x 760 zł
5 ROK7965 zł2 x 4085 zł11 x 760 zł

Fizjoterapia – Jednolite Studia Magisterskie (Studia niestacjonarne)

SPOSÓB PŁATNOŚCI1 rata2 raty11 rat
1 ROK7460 zł2 x 3835 zł11 x 715 zł
2 ROK7620 zł2 x 3910 zł11 x 730 zł
3 ROK7620 zł2 x 3910 zł11 x 730 zł
4 ROK7770 zł2 x 3985 zł11 x 745 zł
5 ROK7770 zł2 x 3985 zł11 x 745 zł

Informacja

Zgodnie z ustawą z dnia 25 września 2016r. o zawodzie fizjoterapeuty, zawód fizjoterapeuty może wykonywać osoba, która rozpoczęła po roku akademickim 2018/2019 studia przygotowujące do wykonywania zawodu fizjoterapeuty, prowadzone zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 68 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, uzyskała tytuł magistra oraz złożyła z wynikiem pozytywnym Państwowy Egzamin Fizjoterapeutyczny (PEF).

Szczegóły w ustawie z dnia 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty >>

Szczegółowy zakres treści i standardów kształcenia oraz organizacja studiów zawarte są w poniższym dokumencie: