Rehabilitacja w geriatrii

Rehabilitacja w geriatrii

Celem studiów podyplomowych Rehabilitacja w geriatrii jest dostarczenie wiedzy merytorycznej oraz umiejętności praktycznych niezbędnych w procesie usprawniania oraz poprawy funkcjonowania społecznego osób starszych. Absolwent tych studiów może podjąć pracę w domach opieki społecznej i zakładzie opiekuńczym dla osób w podeszłym wieku. Program studiów ma za zadanie połączenie praktycznych kompetencji (diagnoza problemów, specyfikę opieki paliatywnej, metodykę pracy z osobami starszymi).Absolwenci otrzymają przygotowanie praktyczne na bazie wiedzy ogólnomedycznej i zawodowej z zakresu rehabilitacji i pielęgnacji osób ze schorzeniami przewlekłymi, dotyczącymi narządu ruchu, neurologicznymi, otępiennymi, potrzebującymi fachowej opieki w domach rodzinnych i zakładach opiekuńczych.

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych i otrzymania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych jest zaliczenie wszystkich cząstkowych egzaminów i zaliczeń, rozliczenie z dziekanatem studiów podyplomowych oraz zdanie egzaminu końcowego.
Studia kierowane do wszystkich osób z wykształceniem wyższym ogólnym i zawodowym (licencjackim), zajmujących się osobami starszymi (lekarz, pielęgniarka, specjalista rehabilitacji, pracownik socjalny, ratownik medyczny, pedagog)
Dodatkowo w ramach studiów proponujemy kurs pierwszej pomocy.

Ilość godzin  w I semestrze: 166h w tym 55 h zajęć praktycznych
Ilość godzin w II semestrze: 104h w tym 48h zajęć praktycznych


Absolwenci WSR są zwolnieni z opłaty wpisowego i mają obniżone czesne o 10%.


Warunki przyjęcia:

  • Warunkiem koniecznym do zapisania się na Uczelnię jest rejestracja online
  • Przesłanie zeskanowanych dokumentów na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt:


Podczas całego toku studiów mogą się Państwo z nami kontaktować:

  1. W sprawach formalnych związanych z tokiem studiów:
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , 531-115-452
  2. Kierownik merytoryczny: dr Joanna Cieplińska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Kontakt z Działem Studiów Podyplomowych

Biuro ds. studiów podyplomowych, kursów i szkoleń

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek – nieczynne
  • wtorek – piątek 10.00 – 15.00

.

Kierownik biura ds. studiów podyplomowych, kursów i szkoleń

mgr Anna Antoniszyn
tel.: 22 535-01-43
tel. kom.: 531 115 452
studiapodyplomowe@wsr.edu.pl

Biuro mieści się na parterze w pokoju nr 16.