Komunikat Rektora Wyższej Szkoły Rehabilitacji W Warszawie w sprawie epidemii koronawirusa COVID-19 (SARS-CoV-2)

Na chwilę obecną nie ma uzasadnienia do odmawiania udziału w zajęciach pozostałym studentom, jednak w przypadku widocznej infekcji (kaszel, katar, etc.) student może być poproszony o opuszczenie zajęć, udanie się do lekarza i dostarczenie zwolnienia lekarskiego (przy dłuższej nieobecności) oraz poinformowanie w jednym mailu swoich wszystkich wykładowców o absencji na zajęciach.

Dla wspólnego bezpieczeństwa prosimy o stosowanie zasad higieny i mechanizmu kontroli społecznej do czasu ustabilizowanie się sytuacji.

Z poważaniem,

prof. dr hab. n. med. Jerzy E. Kiwerski

Rektor Wyższej Szkoły Rehabilitacji

Więcej informacji:

Pamiętaj!

• Przestrzegaj podstawowe zasady higieny – jak najczęstsze mycie rąk, zasłanianie nosa i ust zgięciem łokcia podczas kichania i kasłania.
    • Wirusy praktycznie w 100% giną w kontakcie z mydłem, a zasłanianie nosa i ust przy kichaniu i kasłaniu ogranicza szerzenie się infekcji, dzięki czemu również chronimy inne osoby wokół nas.
    • Należy pamiętać, że po użyciu chusteczek higienicznych konieczne jest ich natychmiastowe wyrzucenie i umycie rąk.
    • Warto nosić ze sobą żel lub chusteczki dezynfekujące, które są wygodną metodą usunięcia zanieczyszczeń z dłoni.
    • W przypadku przeziębienia lub choroby powinniśmy nosić maski ochronne, aby nie zarażać innych.
  • Polegaj na sprawdzonych informacjach z wiarygodnych źródeł. Śledź komunikaty m.in.:
  • Jeśli to możliwe, unikaj dużych skupisk ludzi.
  • Obserwuj swój stan zdrowia, w szczególności po pobycie w krajach dotkniętych koronawirusem lub po kontakcie z osobami zarażonymi lub z podejrzeniem zarażenia.
    • Jeśli pojawią objawy grypopodobne (gorączka, bóle mięśni, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem) bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
    • Wizyta w innej placówce nieposiadającej odpowiedniego zaplecza, np. u lekarza pierwszego kontaktu, naraża innych pacjentów!
  • Jeśli to możliwe, nie planuj wyjazdów w rejony objete koronawirusem
  • Zachowaj spokój i rozsądek.

Została uruchomiona specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa.

Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590.