Fizjoterapia

Kinesiotaping KT1/KT2

Zapraszamy na szkolenie Kinesiotapingu KT1/KT2 zakończone uzyskaniem międzynarodowego certyfikatu KTA (obowiązujący w ponad 78 krajach).

Szkolenie posiada akredytację PTF. Osoby zainteresowane oznaczeniem dyplomu symbolem Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii wnoszą dodatkową opłatę w wysokości 50 zł.

Kurs obejmuje dwa moduły: podstawowy (KT1) i zaawansowany (KT2) w łącznej liczbie 16 godzin.

Zajęcia ruchowe dla kobiet w ciąży i po porodzie

Okres ciąży to czas wielkich zmian zachodzących w organizmie kobiety. Warto wtedy przygotować go na obciążenia związane z porodem i powrót do formy po nim. Badania potwierdziły iż umiarkowana i systematyczna aktywność w trakcie ciąży, przynosi korzyści dla matki i dziecka. Kurs ma na celu zdobycie umiejętności bezpiecznego prowadzenia zajęć ruchowych dla kobiet w ciąży oraz Pań które po porodzie chcą wrócić do formy.

Kurs Masażu Sportowego

Czy wiesz, że?

Masaż sportowy pomaga usunąć objawy przetrenowania, zminimalizować skutki i możliwość kontuzji zawodnika oraz skrócić czas powrotu do pełnej aktywności sportowca. Ta forma masażu jest wykorzystywana również jako element profesjonalnej rozgrzewki.

Celem masażu sportowego jest przygotowanie do dużego wysiłku sportowego, osiągnięcie jak najlepszych wyników sportowych oraz usunięcie dużego zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym.

Szkolenie z tapingu sportowego

Taping sportowy jest to dynamicznie rozwijająca się metoda wspomagająca w fizjoterapii i rehabilitacji.
Szkolenie ma na celu zapoznanie i wprowadzenie terapeuty w obszar możliwości stosowania odpowiednich technik tapingu sportowego, szczególnie u sportowców, ale nie tylko.

Taping rehabilitacyjny cechuje się szerokim zastosowaniem zarówno w rehabilitacji jak i sporcie. Duży zbiór rozwiązań terapeutycznych umożliwiający postępowanie w wielu schorzeniach czy dysfunkcjach znacząco wzbogaci wiedzę każdego fizjoterapeuty.

Szkolenie - Techniki manipulacyjne kręgosłupa

Cierpisz z powodu bólów kręgosłupa?
Chcesz poznać przyczynę bólu?
Twoi pacjenci to osoby ze schorzeniami kręgosłupa?
Jeśli tak, to szkolenie jest dla ciebie!

Szkolenie z technik manipulacyjnych kręgosłupa jest idealną formą poszerzenia wiedzy, z zakresu rehabilitacji, dla lekarzy, fizjoterapeutów, trenerów, masażystów, a także absolwentów i studentów wychowania fizycznego!

Rehabilitacja stawu kolanowego według nowoczesnych metod fizjoterapeutycznych

Serdecznie zapraszamy na szkolenie Rehabilitacja stawu kolanowego!

Celem szkolenia Rehabilitacja stawu kolanowego jest zdobycie wiedzy teoretycznej oraz w głównej mierze praktycznej związanej z funkcjonowaniem oraz leczeniem stawu kolanowego.

Treści omawiane na szkoleniu pogrupowane są w odpowiednie bloki tematyczne, co w znacznym stopniu ułatwi Państwu zrozumienie prezentowanych treści oraz umożliwi zdobycie nowych umiejętności.

Kurs - masażu głębokiego tkanek miękkich

Deep tissue massage - masaż leczniczy, głęboki tkanek miękkich z wykorzystaniem metod terapii energizacji mięśniowej, rozluźniania mięśniowo-powięziowego, terapii nerwowo-mięśniowej dezaktywacji punktów spustowych, technik rozluźniania pozycyjnego czy poizometrycznej relaksacji.

Na kursie dowiedzą się Państwo m.in. w jaki sposób dobrać technikę masażu głębokiego, w zależności od potrzeb pacjenta, poznają Państwo także strategie masażu głębokiego dla poszczególnych części ciała m.in. kończyny dolnej, miednicy, brzucha, kręgosłupa, obręczy barkowej czy klatki piersiowej.

Kurs masażu I i II stopnia

Czy wiesz, że?

Masaż klasyczny jest najskuteczniejszy w leczeniu chorób narządu ruchu. Ma również zastosowanie w neurologii, ginekologii, pediatrii i chorobach wewnętrznych, a także w odnowie biologicznej, kosmetyce i sporcie.

Kurs masażu to oferta skierowana do osób, które chcą zapoznać się z technikami masażu oraz pogłębić wiedzę w tym zakresie .Uczestnicy kursu zostaną zapoznani z  podstawami masażu klasycznego, BHP i higieną masażu, a także metodyką masażu poszczególnych części ciała.
Kurs prowadzony jest przez fizjoterapeutów,  rehabilitantów i wykładowców z dużym doświadczeniem zawodowym oraz dydaktycznym.

Kurs - Antycellulitowy masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską jest naturalną metodą leczniczą, która wywodzi się ze starożytnej medycyny chińskiej.
Terapia ta łączy, próżniowe oddziaływanie baniek ze specjalnie dobranymi technikami masażu oraz stymulacją miejsc akupunkturowych.

Masaż z wykorzystaniem baniek sprawdza się rewelacyjnie podczas leczenia stanów zapalnych, infekcji, napięć mięśniowo - powięziowych czy też schorzeń stawowych.