Fizjoterapia

Kurs - Antycellulitowy masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską jest naturalną metodą leczniczą, która wywodzi się ze starożytnej medycyny chińskiej.
Terapia ta łączy, próżniowe oddziaływanie baniek ze specjalnie dobranymi technikami masażu oraz stymulacją miejsc akupunkturowych.

Masaż z wykorzystaniem baniek sprawdza się rewelacyjnie podczas leczenia stanów zapalnych, infekcji, napięć mięśniowo - powięziowych czy też schorzeń stawowych.

Bańki chińskie wykorzystuje się w kosmetyce, jako integralną formę masażu modelującego i antycellulitowego. Dzięki podciśnieniu jakie wytwarza się w bańce w sposób mechaniczny, w trakcie zabiegu, następuje pobudzenie tkanki podskórnej, przyspieszenie procesów przemiany materii oraz redukcji tkanki tłuszczowej, w wyniku czego skóra nabiera właściwego kolorytu, jędrności i elastyczności.

Masaż ten wykonywany jest w miejscach gdzie gromadzi się tłuszcz i cellulit, składa się z trzech etapów:

• nałożenia na masowaną część oliwki,
  • zabiegu właściwego - masaż bańką chińską,
  • etapu końcowego to nałożenie kremu antycellulitowego.

Szkolenie prowadzi mgr Patryk Wiśniewski
Czas trwania szkolenia - 8 godzin