Fizjoterapia

Szkolenie z tapingu sportowego

Taping sportowy jest to dynamicznie rozwijająca się metoda wspomagająca w fizjoterapii i rehabilitacji.
Szkolenie ma na celu zapoznanie i wprowadzenie terapeuty w obszar możliwości stosowania odpowiednich technik tapingu sportowego, szczególnie u sportowców, ale nie tylko.

Taping rehabilitacyjny cechuje się szerokim zastosowaniem zarówno w rehabilitacji jak i sporcie. Duży zbiór rozwiązań terapeutycznych umożliwiający postępowanie w wielu schorzeniach czy dysfunkcjach znacząco wzbogaci wiedzę każdego fizjoterapeuty.

Podczas szkolenia uczestnicy będą mieli okazje poznać i wykonać aplikacje m.in. na:

• paliczkach ( uszkodzenie aparatu więzadłowego , korekcja, wzmocnienie i stabilizacja),
  • nadgarstku (stany przeciążeniowe, urazy z uszkodzeniem aparatu więzadłowego, cieśń nadgarstka),
  • łokciu ( łokieć tenisisty, łokieć golfisty, uszkodzenie aparatu więzadłowego),
  • barku ( urazy więzozrostu barkowo-obojczykowego, zespoły przeciążeniowe okolicy stawu ramiennego),
  • stopie ( entezopatia rozcięgna podeszwowego).

Szkolenie skierowane jest do:

• lekarzy, fizjoterapeutów
  • studentów fizjoterapii ( po 1 roku ), techników fizjoterapii
  • absolwentów wychowania fizycznego, studentów wychowania fizycznego
  • trenerów, masażystów

Szkolenie prowadzi mgr Przemysław Kram
Szkolenie trwa 16 godzin dydaktycznych!

Więcej na temat Szkolenia z zakresu tapingu sportowego >>>