Fizjoterapia

Zajęcia ruchowe dla kobiet w ciąży i po porodzie

Okres ciąży to czas wielkich zmian zachodzących w organizmie kobiety. Warto wtedy przygotować go na obciążenia związane z porodem i powrót do formy po nim. Badania potwierdziły iż umiarkowana i systematyczna aktywność w trakcie ciąży, przynosi korzyści dla matki i dziecka. Kurs ma na celu zdobycie umiejętności bezpiecznego prowadzenia zajęć ruchowych dla kobiet w ciąży oraz Pań które po porodzie chcą wrócić do formy.

Na zajęciach uzyskają Państwo informację na temat m.in.:

• fizjologii ciąży, porodu i połogu;
  • bezpieczeństwa i zasad ćwiczeń w kolejnych trymestrach ciąży i w okresie połogu;
  • ćwiczeń ogólno-usprawniające w ciąży i po porodzie - pozycji wyjściowych do ćwiczeń, technik, doboru obciążenia, wykorzystania sprzętu;
  • mm dna miednicy - anatomii, roli, ćwiczeń i korzyści z nich płynące;
  • ćwiczeń oddechowych- ich zasadności w okresie ciąży, wykorzystaniu technik oddechowych podczas porodu;
  • mm brzucha w okresie ciąży i po porodzie - anatomii, ćwiczeń.

Czas trwania szkolenia: 16 godzin (2 dni)

Więcej na temat szkolenia z zakresu zajęć ruchowych dla kobiet w ciąży >>