Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dorian Łomża

Dorian Łomża , mgr

Absolwent studiów magisterskich w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie ze specjalizacją Trener przygotowania motorycznego i studiów podyplomowych Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Żywienie i wspomaganie dietetyczne w sporcie. Jest wykładowcą akademickim, szkoleniowcem, trenerem przygotowania motorycznego oraz personalnym, instruktorem kulturystyki i lekkiej atletyki.

Kariera

Ukończył liczne szkolenia krajowe i zagraniczne, w tym prestiżowe Elite Performance Institute. Jest autorem unikatowego szkolenia z zakresu treningu medycznego w sporcie.

W swojej pracy łączy wiedzę z zakresu fizjoterapii, treningu funkcjonalnego, biomechaniki i fizjologii wysiłku fizycznego. Współpracuje z najlepszymi ośrodkami sportowymi w kraju i za granicą, w tym z prywatnym szpitalem ortopedii i medycyny sportowej – Carolina Medical Center.

Na co dzień pracuje z zawodnikami na najwyższym poziomie sportowym, odpowiada za ich przygotowanie fizyczne – konsultuje i współpracuje ze związkami sportowymi lekkiej atletyki, zapaśnictwa, kajakarstwa, pięcioboju nowoczesnego. Z sukcesami prowadził polskich olimpijczyków w zakresie przygotowania motorycznego: Anitę Włodarczyk (Igrzyska Olimpijskie Rio 2016 – złoty medal, Mistrzostwa Świata Londyn 2017 – złoty medal), Oktawię Nowacką (Igrzyska Olimpijskie Rio 2016 – brązowy medal), Aleksandrę Sochę (Igrzyska Olimpijskie Rio 2016), Jacka Czecha (Igrzyska Paraolimpijskie Rio 2016). Uczestniczył w przygotowaniach zawodników podczas zgrupowań w najlepszych zagranicznych ośrodkach sportowych: Chula Vista – USA Olympic Training Center, Aspire Academy – Katar, Doha; RPA – Stellenbosh Sport Training Center.

Jako junior trenował Karate Kyokushin, dwukrotnie zdobywając tytuł Mistrza Polski oraz liczne medale mistrzostw okręgowych i regionalnych. Jako senior przez 6 lat trenował biegi na dystansie półmaratonu i maratonu. Od 5 lat jestem aktywnym zawodnikiem triathlonu i członkiem Akademii Triathlonu.

Wykształcenie

  • Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie

W WSR...

Prowadzę zajęcia na kierunku Trener Personalny

GDPR

    Skip to content