Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

dr Ewa Beata Ehmke vel Emczyńska – Seliga

Ewa Beata Ehmke vel Emczyńska – Seliga, dr

Dietetyk – absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie wieloletni pracownik Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych oraz Poradni Chorób Metabolicznych (Centrum Chorób Rzadkich) Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, wykładowca warszawskich uczelni (w tym Wyższej Szkoły Rehabilitacji) oraz konsultant medyczny w klinice Neurosphera – Centrum Leczenia Padaczki w Warszawie.

Kariera

Specjalista w zakresie dietetyki pediatrycznej i wrodzonych wad metabolizmu po wielu polskich i zagraniczych szkoleniach z tego zakresu. W pracy zajmuje się głównie prowadzeniem pacjentów z chorobami rzadkimi i padaczką lekooporną (dieta ketogenna).

Współpracownik Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej, wykonawca grantów naukowych i członek zespołów badawczych, członek zespołu redakcyjnego czasopisma „Współczesna Dietetyka”, autor i współautor wielu publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych (Współczesna Dietetyka, Polish Journal of Nutrition, Bromatologia i Chemia Toksykologiczna, Żywienie Człowieka i Metabolizm, Standardy Medyczne – Pediatria, Klinika Pediatryczna, Nowa Klinika, Analiza Przypadków – Pediatria, Postępy Biochemii oraz Molecular Genetics and Metabolism Reports, Diagnostics, Endocrinology, Diabetes and Obesity), prelegent na konferencjach, edukator na warsztatach i szkoleniach skierowanych do specjalistów medycznych, ale również pacjentów i ich rodzin, opiekun praktyk i staży studenckich. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Towarzystwa Wrodzonych Wad Metabolizmu.

Wykształcenie

  • Warszawski Uniwersytet Medyczny

W WSR...

Prowadzę zajęcia na kierunku Dietetyka

GDPR

    Skip to content