W 2009 roku ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł magistra fizjoterapii i tym samym rozpoczął swoją praktykę fizjoterapeutyczną. W 2019 roku uzyskał tytuł naukowy doktora nauk o zdrowiu, broniąc pracę doktorską pt. „Wykorzystanie testu Functional Movement Screen (FMS) jako narzędzia diagnostycznego do oceny ryzyka wystąpienia urazu u chłopców w wieku 12‒13 lat trenujących piłkę nożną” na II Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Równolegle z praktyką fizjoterapeutyczną prowadzi działalność naukową, będąc zatrudnionym na stanowisku adiunkta w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie.
Współpracuje również z czasopismami branżowymi dla fizjoterapeutów, takimi jak „Rehabilitacja w Praktyce” oraz „Praktyczna Fizjoterapia & Rehabilitacja”.
Prowadzi szkolenia dla fizjoterapeutów w Centrum Szkoleń Wyższej Szkoły Rehabilitacji, a także jest autorem 3 płyt instruktażowych dotyczących rehabilitacji ortopedycznej, 2 poradników dla fizjoterapeutów nt. Leczenia wybranych dysfunkcji kończyn górnych i dolnych (Wydawnictwo Elamed, 2013) oraz książki „Rehabilitacja. Nauka chodu” (Wydawnictwo PZWL, 2015). Specjalizuje się w leczeniu pacjentów z zaburzeniami narządu ruchu o podłożu ortopedycznym, zwłaszcza po uszkodzeniach i urazach stawów. Jego zainteresowania zawodowe dotyczą również bólu kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego, a także nauki czynności lokomocji u pacjentów pooperacyjnych.
Prowadzę zajęcia na kierunku Fizjoterapia i Trener Personalny