Licencja oprogramowania komputerowego Predictive Solutions – PS IMAGO PRO

Wyższa Szkoła Rehabilitacji podpisała umowę, dzięki której pracownicy i studenci WSR mogą nieodpłatnie korzystać z oprogramowania zawartego w pakiecie PS IMAGO PRO Academic firmy Predictive Solutions.

Zakup licencji jest finansowany w ramach projektu „Regionalny Rozwój Uczelni” , współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Priorytet III Szkolnictwo Wyższe dla Gospodarki i Rozwoju, działanie 3.5. Kompleksowe programy szkół wyższych
Aktualnie dostępna jest licencja na PS Imago Pro 7.

PS IMAGO PRO to kompleksowe rozwiązanie składające się z następujących komponentów:

• IBM SPSS Statistics – silnik analityczny umożliwiający wykonanie szerokiego spektrum analiz statystycznych;
  • PS IMAGO Pack/PS IMAGO Pack PRO – to zestaw procedur zintegrowanych z programem IBM SPSS Statistics. Obejmuje unikalne procedury operacji na danych, technik analityczne i nowe formy wizualizacji wyników analiz. Oferuje między innymi możliwość identyfikacji kluczowych zmiennych do analizy, usuwania duplikatów zmiennych, czy wyliczania wartości globalnych. Wśród nowych form wizualizacji są tabelowy wykres skrzynkowy, mapa kontyngencji, a także wykresy typu dashboard, itd.
  • PS IMAGO Designer – aplikacja do projektowania i przygotowywania profesjonalnych raportów analitycznych gotowych do dystrybucji w sieci www. Pozwala na zbudowanie własnych szablonów i swobodna aranżację obiektów i komentarzy na stronach. Do tworzenia raportów wykorzystywane są obiekty wynikowe IBM SPSS Statistics (tabele, wykresy).
  • PS IMAGO Portal – środowisko służące publikacji i prezentacji raportów analitycznych stworzonych w aplikacji PS IMAGO Designer. Raporty publikowane są w repozytorium bazodanowym portalu i stamtąd w postaci stron HTML są udostępniane uprawnionym osobom poprzez przeglądarkę internetową.  Podczas publikacji raporty trafiają do drzewiastej struktury folderów, porządkującej zawartość repozytorium PS IMAGO Portal
  • PS IMAGO Process – aplikacja do automatycznego tworzenia,  aktualizacji i dystrybucji raportów analitycznych. Bazując na zestawie parametrów zawierających informacje o plikach danych, komendach wykonywanych przez silnik analityczny (IBM SPSS Statistics), rozwiązanie to może cyklicznie generować raporty. Z kolei wygenerowane raporty mogą zostać opublikowane na stronach www portalu analitycznego lub tylko zaktualizowane w wybranej lokalizacji.

Wyżej wymienionego oprogramowania nie można instalować na komputerach z zainstalowanym serwerowym systemem operacyjnym.

PROGRAM ARIADNA

ARIADNA to program współpracy jednostek akademickich z Predictive Solutions (dawniej SPSS Polska), służący propagowaniu wykorzystania technik gromadzenia, analizy danych i modelowania w dydaktyce i projektach badawczych. Zgodnie z Regulaminem programu ARIADNA, który podpisała Uczelnia, w publikacjach naukowych z wynikami analiz, które zostały wykonane z wykorzystaniem rozwiązań Predictive Solutions, należy zamieszczać informację:
dane opracowano z wykorzystaniem rozwiązania PS IMAGO PRO, którego silnikiem analitycznym jest IBM SPSS Statistics.

Inicjatywy programu ARIADNA:

Jak uzyskać licencje na oprogramowanie PS IMAGO PRO?

Jeżeli chciałbyś skorzystać z oprogramowania SPSS i jesteś pracownikiem bądź studentem WSR , to w celu uzyskania licencji SPSS powinieneś:

1. Zapoznać się z warunkami licencji:
  2. Wypełnić formularz potwierdzenia zapoznania się z warunkami używania oprogramowania

3. Wypełnić wniosek online i przesłanie w nim wypełnionego potwierdzenia (skan)

Dystrybucja oprogramowania odbywa się za pomocą usługi OneDrive – wersje instalacyjne oprogramowania dostępne są po uprzednim zalogowaniu się na uniwersyteckie konto Microsoft Office 365. Link do plików otrzymasz w mailu od administratora licencji SPSS na WSR.

Wymagania programowe dla PS IMAGO PRO są następujące:

• system operacyjny (licencja jednostanowiskowa): Microsoft® Windows 10 Home/Pro/Enterprise/Education 64-bit.
  • system operacyjny (licencja sieciowa): Microsoft® Windows 10 Home/Pro/Enterprise/Education 64-bit; Microsoft® Windows Server 2012R2 Standard/Essentials/Datacenter;  Microsoft® Windows Server 2016 Standard/Essentials/Datacenter; Microsoft® Windows Server 2019 Standard/Essentials/Datacenter.
  • IBM® SPSS Statistics 27 (instalowane z PS IMAGO PRO).

Wymagania sprzętowe dla PS IMAGO PRO:

• procesor Intel® lub AMD®; zalecany procesor 1,8 GHz lub szybszy;
  • pamięć RAM: minimum 4 GB; zalecane 8 GB.
  • minimalna przestrzeń dysku HDD: 5GB; zalecane 10GB.
  • napęd DVD (opcjonalnie do instalacji).
  • monitor XGA o rozdzielczości 1024×768 lub wyższej.