Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Wizyty studyjne dla studentów fizjoterapii

WSR serdecznie zaprasza studentów kierunku „Fizjoterapia” do udziału w wizytach studyjnych realizowanych w ramach projektu „Regionalny Rozwój Uczelni”.

Udział w wizytach studyjnych jest całkowicie bezpłatny!

DLA KOGO?

Wizyty studyjne skierowane są do studentów studiów niestacjonarnych i stacjonarnych 4 i 5 roku Fizjoterapii, którym do zakończenia studiów pozostały maksymalnie 4 semestry.

DLACZEGO WARTO?

 • poznasz realia i warunki pracy w zawodzie dietetyka w różnych placówkach
 • poznasz organizacji pracy placówek
 • porównasz realia zajęć na uczelniach z realiami placówki
 • wzbogacisz doświadczenie zawodowego, które będziesz mógł później wykorzystać w pracy
 • zdobędziesz wiedzę na temat prowadzenia własnej działalności gospodarczej, kwestii organizacyjnych,
 • formalności urzędowych

SZCZEGÓŁY WIZYT STUDYJNYCH:

 • Jedna wizyta studyjna trwa 8 godzin dydaktycznych.
 • Wizyty odbywają się w kameralnych grupach, maksymalnie 3 studentów.
 • Planowana liczba wizyt dla jednej grupy – 1 wizyta maksymalnie 3 wizyty w ciągu roku
 • W związku z sytuacją epidemiologiczną część wizyt może odbywać się w formie on-line.

Placówki w których będą odbywały się wizyty studyjne:

 1. Ośrodek Rehabilitacji NESTOR to ośrodek opiekuńczo – rehabilitacyjny, całodobowa placówka zapewniająca opiekę osobom w każdym wieku osobom z różnymi schorzeniami neurologicznymi, schorzeniami ortopedycznymi oraz po urazach i zabiegach operacyjnych. Ośrodek Rehabilitacji NESTOR, znajduje się w cichym zakątku starego Mokotowa, z łatwym dojazdem, parkingiem i całodobową ochroną.

  Jest to placówka medyczna wyspecjalizowana w rehabilitacji Pacjentów Neurologicznych, Pacjentów po zabiegach ortopedycznych, operacjach, ale też zajmujemy się rehabilitacją i aktywizacją Osób Starszych. Osób z Otępieniem Starczym nieokreślonym, z Demencją, z Chorobą Alzheimer czy Parkinson. Placówka jest ośrodkiem specjalistycznym , przyjaznym dla osób niepełnosprawnych, pozbawionym barier architektonicznych..

  Bezpieczny Dom Opieki – Ośrodek Opiekuńczo – Rehabilitacyjny NESTOR oferuje troskliwą całodobową opiekę oraz intensywną rehabilitację osobom po urazach, zabiegach operacyjnych, niepełnosprawnym, przewlekle chorym i w podeszłym wieku. Codzienna obecność pielęgniarek, fizjoterapeutów, oraz nadzór lekarza umożliwia regularną specjalistyczną i troskliwą opiekę oraz rehabilitację Pensjonariuszy.

  Strona internetowa:

 2. ArkoMed to nowoczesna klinika fizjoterapii oraz gabinet rehabilitacji w Warszawie. Pracuje u nich zespół wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów z zakresu m.in. rehabilitacji dzieci, kręgosłupa, rehabilitacji po wypadku, a także przeznaczonej dla sportowców. To profesjonaliści, którzy nieustannie podnoszą swoją wiedzę i umiejętności, biorąc udział w licznych warsztatach oraz szkoleniach. Specjalizują się w terapii ruchowej, czyli kinezyterapii – leczą przy pomocy ruchu oraz specjalnie dobranej gimnastyki leczniczej. Dzięki tej klinice fizjoterapii w Warszawie Pacjenci mogą pozbyć się dolegliwości i przygotować się do dalszej rehabilitacji. Pomagają minimalizować bóle kręgosłupa o różnym pochodzeniu, zajmujemy się terapią manualną według wielu sprawdzonych koncepcji o udowodnionej naukowo skuteczności. Prowadzą również gabinet fizykoterapii. W ich ofercie znajdują się również treningi personalne, treningi dla osób starszych, terapia NDT-Bobath, masaże rehabilitacyjne i lecznicze. Prowadzą także fizjoprofilaktykę, zajęcia indywidualne i grupowe. Zajmują się także rehabilitacją przepukliny kręgosłupa, leczeniem osteopatycznym, dyskopatią kręgosłupa.

  Strona internetowa:
  arkomed.pl

 3. FeniksMedica sp. z o.o. to placówka działającą od sierpnia 2009 r. zajmująca się szeroko pojętą rehabilitacją. Pacjentami placówki są ludzie w każdym wieku – zarówno młodzi, nieraz zbyt intensywnie pracujący lub uprawiający sport jak i starsi pragnący jak najdłużej zachować aktywność. FeniksMedica posiada kilka gabinetów lekarskich, dwie duże i dobrze wyposażone sale (kinezyterapii i fizykoterapii), aneks wypoczynkowy, przebieralnie z łazienkami i kabinami prysznicowymi, przestronne poczekalnie.

  Prezes Zarządu – Jacek Klekowicki – Związany z FeniksMedica od 2013 r. Doświadczony manager, absolwent Szkoły Głównej Handlowej. Analityk, ekonomista, kilkuletni Dyrektor Zarządzający polskim przedstawicielstwem konsorcjum firm szwedzkich. Zdobywał doświadczenie w Polsce i Szwecji gdzie zarządzał międzynarodowym zespołem.

  Strona www.feniksmedica.pl

 4.  

TERMINY WIZYT

Nazwa placówkiTerminy
Bezpieczny Dom Opieki – Ośrodek Opiekuńczo – Rehabilitacyjny NESTOR 8.07 godz. 9-15
9.07 godz. 9-15
15.07. godz. 9-15
3.09 godz. 9-15
9.09 godz. 9-15
16.09 godz. 9-15
17.09 godz. 9-15
FeniksMedica sp. z o.o. 8.07.2022 godz. 10-16

GDPR

  Skip to content