Wizyty studyjne dla studentów psychologii medycznej

WSR serdecznie zaprasza studentów kierunku psychologia medyczna do udziału w wizytach studyjnych realizowanych w ramach projektu „Regionalny Rozwój Uczelni”.

Udział w wizytach studyjnych jest całkowicie bezpłatny!

DLA KOGO?

Wizyty studyjne skierowane są do studentów studiów niestacjonarnych 1 i 2 stopnia kierunku „Psychologia medyczna”, którym do zakończenia studiów pozostały maksymalnie 4 semestry

DLACZEGO WARTO?

• poznasz realia i warunki pracy w zawodzie psychologa w różnych placówkach
  • poznasz organizacji pracy placówek
  • porównasz realia zajęć na uczelniach z realiami placówki
  • wzbogacisz doświadczenie zawodowego, które będziesz mógł później wykorzystać w pracy
  • zdobędziesz wiedzę na temat prowadzenia własnej działalności gospodarczej, kwestii organizacyjnych, formalności urzędowych

SZCZEGÓŁY WIZYT STUDYJNYCH:

• Jedna wizyta studyjna trwa 8 godzin dydaktycznych.
  • Wizyty odbywają się w kameralnych grupach, maksymalnie 3 studentów.
  • Planowana liczba wizyt dla jednej grupy – 3 wizyty w ciągu roku
  • W związku z sytuacją epidemiologiczną część wizyt może odbywać się w formie on-line.

Placówki w których będą odbywały się wizyty studyjne:

1. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej
    “3majmy się razem”
    ul. Lindleya 16, 02-013 Warszawa

Stowarzyszenie “3majmy się razem” zostało założone w 2008 roku przez osoby, które zachorowały w dzieciństwie lub młodości, a teraz, jako osoby dorosłe, chcą aktywnie wspierać chorych reumatycznie: dzieci, młodzież, młodych dorosłych oraz ich rodziny.
    Misją Stowarzyszenia jest niesienie pomocy chorym i ich rodzinom odnaleźć się w niełatwej sytuacji i wspierać dążenia młodych do uzyskania m.in. samodzielności, pracy, założenia rodziny.
    Strona internetowa: www.3majmysierazem.pl

2. ICDefibrylatorzy – Stowarzyszenie na rzecz osób ze wszczepionymi urządzeniami kardiologicznymi
    Sektor 3
    ul. Legnicka 65

Stowarzyszenie ICDefibrylatorzy o sobie:
    Jesteśmy grupą pacjentów ze wszczepionymi urządzeniami kardiologicznymi, którzy chcieli robić coś więcej. Nie obce nam była niewiedza, pytania, niepewność. W 2012 roku na Facebooku powstała grupa wsparcia o nazwie ICDefibrylatorzy. Z roku na rok przybywało nowych ludzi szukających informacji, wsparcia i zrozumienia. Z czasem pojawił się pomysł, aby zacząć działać szerzej, mieć możliwość dotarcia do jak największej ilości osób, zaczęliśmy opowiadać o nas naszym lekarzom, którzy bardzo dobrze przyjęli inicjatywne integracji pacjentów.Zaczęliśmy organizować początkowo małe, kilkunastoosobowe zjazdy – teraz po latach dzięki współpracy z lekarzami na naszych corocznych spotkaniach jest możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy, zadania pytań specjalistom z kardiologii, uzyskanie pomocy psychologicznej, oraz przede wszystkim ważna jest integracja tych małych i starszych pacjentów.

Naszą misją jest pomoc wszystkim, niezależnie od wieku, uświadamianie społeczeństwa, że choroby serca to nie tylko domena osób starszych, że ze stymulatorem czy kardiowerterem-defibrylatorem można normalnie żyć, pracować, podróżować i spełniać marzenia.
    Strona internetowa: www.icd.org.pl

3. Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN
    Ruch KARAN powstał w 1987 r. Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN to kontynuacja i rozszerzenie działań Ruchu. Swoją działalność zarejestrowało w maju 1992 roku. Obie inicjatywy zapoczątkował ksiądz dr Bronisław Paweł Rosik – Pallotyn.

Stowarzyszenie KARAN jest organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się promocją zdrowego stylu życia, przeciwdziałaniem występowaniu wszelkich dysfunkcji społecznych w środowisku dzieci i młodzieży, w tym głównie uzależnieniu od różnego rodzaju środków zmieniających świadomość.

KARAN jest pierwszą i największą organizacją pozarządową o profilu katolickim, nastawioną na wszechstronną i systemową pomoc osobom uzależnionym od środków zmieniających świadomość, a także dzieciom i członkom rodzin w kryzysie, niewydolnych wychowawczo.

Praca na rzecz osób dotkniętych problemem uzależnienia od substancji i zachowań jest niezwykle ważna. Uzależnienia są dziś bardzo ważnym problemem społecznym. Młodzi ludzie coraz częściej sięgają po narkotyki nie zdając sobie często w pełni sprawy z bolesnych konsekwencji tej decyzji. Celem Stowarzyszenia KARAN jest przestrzegać przed uzależnieniem, ale także pomagać w wyjściu z nałogu, dawać wsparcie potrzebującym oraz poszerzać wiedzę, świadomość, motywację do zmiany jakości życia.

Strona internetowa www.karan.pl

TERMINY WIZYT

Nazwa placówkiTerminy
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Młodych
z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej “3majmy się razem”
3.07.2022 godz. 9-15
9.07.2022 godz. 9-15
17.07.2022 godz. 9-15
23.07.2022 godz. 9-15
31.07.2022 godz. 9-15
ICDefibrylatorzy – Stowarzyszenie na rzecz osób
ze wszczepionymi urządzeniami kardiologicznymi
Nowe terminy już wkrótce
Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARANNowe terminy już wkrótce

CO MUSISZ ZROBIĆ, ABY ZAPISAĆ SIĘ NA WIZYTY STUDYJNE?

• Zgłoś się na wizyty studyjne telefonicznie 22 626 20 42 lub 795 347 749 lub mailowo szkolenia@wsr.edu.pl
  • Wypełnij dokumenty rekrutacyjne
  • Przekaż niezwłocznie podpisane dokumenty do Biura Projektów (wyślij skan dokumentów na adres: szkolenia@wsr.edu.pl, a oryginały obligatoryjnie dostarcz do Biura Projektów WSR, pokój nr 3
    • wyślij pocztą na adres Uczelni z dopiskiem Biuro Projektów Unijnych