Czym różnią się studia podyplomowe Trener personalny od kursu Trener personalny?

Wychodząc na przeciw Państwa pytaniom i wątpliwościom postanowiliśmy stworzyć poniższy materiał, w którym wyjaśnimy jaką przewagę posiadają nasze studia podyplomowe Trener Personalny nad wieloma dostępnymi na rynku kursami o podobnej nazwie i tematyce.

• Nasza kadra szkoleniowa prowadząca studia podyplomowe to profesor, 3 doktorów oraz wszyscy pozostali wykładowcy/praktycy z wyższym wykształceniem. Pomijając ogromny dorobek zawodowy każdego z nich, zostali oni zweryfikowani przez Senat Uczelni oraz REPs i PZTP (Polski Związek Trenerów Personalnych).
  • Zawód trenera personalnego jest w Polsce bardzo słabo uregulowany i nie wiadomo do końca jak te kompetencje sprawdzać i weryfikować, jest to plus dla tych, którzy pracują na rynku treningów bez konkretnych dokumentów, ale minus dla tych, którzy się szkolą i stale podnoszą kwalifikacje. Dyplom ukończenia wyższej uczelni to zawsze bardzo mocny argument w portfolio trenerskim, który może być wyraźnym wyróżnikiem na tle konkurencji
  • Program studiów został napisany na bazie ramy kwalifikacji programowej dla zawodu trenera personalnego. Minister Sportu 5.02.2020r wpisała na tej podstawie proces treningu personalnego do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Na chwilę obecną jest to jedyna, państwowa regulacja zawodu trenera personalnego w Polsce a studia podyplomowe WSR nadają absolwentom takie właśnie uprawnienia.
  • Program studiów został zatwierdzony przez senat uczelni WSR oraz komisję walidacyjną REPs, programy większości dostępnych kursów są tworzone intuicyjnie i nie są przez nikogo weryfikowane.
  • Program studiów jest na tyle rozbudowany i merytoryczny, że po ich zakończeniu REPs nadaje uznawany w krajach UE oraz kilku krajach na świecie tytuł i certyfikat Medical Personal Trainer! W obecnych czasach taka wiedza i kwalifikacje nabierają wyjątkowego znaczenia.

To tylko kilka kluczowych punktów wyróżniających nasze studia na tle kursów i szkoleń z rynku trenerskiego. Jeśli macie dodatkowe pytania i/lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy: studiapodyplomowe@wsr.edu.pl