Medical Personal Trainer to tytuł, który otrzymują absolwenci podyplomowego kierunku Trener Personalny na naszej uczelni.
Dlaczego to ważne?
Zgodnie z międzynarodowymi akredytacjami REPs, uznawanymi w Unii Europejskiej, a także w określonych krajach poza Europą, tytuł ten stanowi jednocześnie kwalifikację zawodową (WQF Level 5). Ponieważ w polskim ustawodawstwie taka specjalizacja nie jest uregulowana prawnie, otrzymanie tytułu Medical Personal Trainer, co gwarantuje nasza uczelnia absolwentom tego kierunku, jest przepustką do rozwoju poza granicami kraju, ale i – o czym piszemy dalej – do zdobycia większej stabilności zawodowej w Polsce.
Program tych studiów podyplomowych został zweryfikowany zarówno pod względem wymaganej liczby godzin zajęć dla studentów, jak i jakościowym. Pod uwagę brana jest liczba godzin poświęconych zagadnieniom fizjoterapii, treningu rehabilitacyjnego, a także kwalifikacje i doświadczenie kadry szkoleniowej.
Co praktycznie zyskują nasi absolwenci?
Poza kwestiami formalnych regulacji istnieją oczywiście kwestie praktyczne. W dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości na branżowym rynku pracy, trener personalny, aby móc być konkurencyjny, a przede wszystkim profesjonalny w prowadzeniu swoich klientów i podopiecznych, musi posiadać konkretną i najbardziej aktualną wiedzę oraz praktyczne umiejętności.
Klienci i pacjenci trenerów personalnych to bardzo często osoby z problemami bólowymi, przeciążeniowymi, w trakcie lub bezpośrednio po zakończeniu rehabilitacji ruchowej. Kompetencje uzyskane w toku naszych studiów dają absolwentom bardzo solidne narzędzia do pracy z takimi osobami.
Pewniejsza praca?
Jak pokazała praktyka w warunkach pandemii, kwalifikacja zawodowa Medical Personal Trainer daje większe bezpieczeństwo i stabilność. Dlaczego tak się dzieje? Działania na pograniczu treningu i rehabilitacji, które na celu mają poprawienie zdrowia pacjenta, dają wiele dodatkowych możliwości działania w sytuacjach np. takich jak lockdown, gdy klasyczna branża fitness jest narażona na różnego rodzaju obostrzenia.