Zarządzanie Zdrowiem Człowieka z elementami psychobiologii – studia podyplomowe

Studia kompetencyjne dedykowane dla:

• dietetyków
  • psychologów
  • psychoterapeutów
  • technologów żywności
  • lekarzy
  • doradców żywieniowych
  • pedagogów zajmujących się żywieniem dzieci i młodzieży
  • wszystkich zainteresowanych zdrowym żywieniem

Czas trwania:
II semestry/ 200h – zajęcia odbywają się w weekendy
Program obejmuje 200 godzin zajęć dydaktycznych, realizowanych w formie: wykładów i ćwiczeń
W razie potrzeby jesteśmy gotowi do prowadzenia zajęć w trybie online.

Cel studiów:

Przekazanie specjalistycznej wiedzy dotyczącej zasad wytwarzania żywności wraz z psychobiologicznymi uwarunkowaniami jej konsumpcji. Rozwinięcie u słuchaczy holistycznego podejścia wpływu żywienia na organizm człowieka wraz z kontrolą jakości produkcji. Nauczenie stosowania narzędzi i technik wspierających w doradztwie żywieniowym indywidualnym i zbiorowym. Przeszkolenie w podstawowym zakresie audytu spożywczego dającego.

Absolwenci posiądą znajomość mechanizmów psychobiologicznych wpływających na wybory żywieniowe

Sylwetka absolwenta:

Absolwent studiów z Zarządzania Zdrowiem Człowieka z elementami psychobiologii będzie potrafił skutecznie motywować do zmiany nawyków żywieniowych, oceniać warunki higieniczne wytwarzania żywności, dobrać właściwie dostawców surowców, zarządzać reklamacjami, skontrolować prawidłowy przebieg produkcji w aspekcie bezpieczeństwa żywności

Warunki zaliczenia:

• minimum 80% obecności na zajęciach,
  • aktywna obecność na zajęciach oraz zaliczenie wszystkich przedmiotów zgodnie z wymogami prowadzących.

Dokument ukończenia studiów:

1. Absolwenci otrzymują przewidziane ustawą świadectwo ukończenia studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie
  2. Absolwenci otrzymują po zrealizowaniu zadań wskazanych przez prowadzących następujące certyfikaty:
    • Audytor wewnętrzny HACCP
    • Audytor wewnętrzny GMP/GHP
    • Audytor wewnętrzny zintegrowanego sytemu zarządzania wg ISO 9001
    • Audytor wewnętrzny systemów zarządzania środowiskowego wg ISO 14000
    • Audytor wewnętrzny systemów bezpieczeństwa żywności wg ISO 22000
    • Audytor wewnętrzny systemu IFS
    • Audytor wewnętrzny systemu BRC

Rekrutacja:

Wg kolejności zgłoszeń / Uczelnia zastrzega sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.

Czas trwania:

• 1 rok (2 semestery)