Seminaria i konferencje

20181017 konferencja 14grudzien FB post 8 1

Głównym celem konferencji jest przedstawienie strategii oraz metod terapeutycznych wykorzystywanych do stymulacji rozwoju dzieci z różnymi problemami oraz zaburzeniami rozwojowymi. Uczestnicy konferencji będą mogli się zapoznać z najnowszą wiedzą naukową i działaniami praktycznymi związanymi z diagnostyką i usprawnianiem dzieci oraz wspieraniem ich rodzin.W konferencji wezmą udział znani i cenieni specjaliści z różnych ośrodków akademickich w kraju oraz praktycy zajmujący się problemami zaburzeń rozwojowych dziecka.

20181201 konferencja event 20181129

Wszelkie organizmy uwarunkowane są informacją genetyczną zapisaną w genomie oraz działaniem czynników środowiskowych. Jednym z najważniejszych czynników środowiskowych wpływających na stan oraz funkcjonowanie jest żywienie. Wzrost i rozwój człowieka, jego zdrowie, sprawność fizyczna i tak zwane samopoczucie wynikają w głównej mierze od sposobu odżywiania się. Wychodząc naprzeciw nowym trendom w żywieniu człowieka miło nam poinformować, że w dniu 01.12.2018 roku w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie odbędzie się IV Konferencja Naukowa WSR pt.: „Czynniki genetyczne i środowiskowe wpływające na jakość zdrowia i życia konsumentów”.

niedziela, 15 kwiecień 2018 10:39

11.04.2018 r. odbyło się już V Studenckie Sympozjum Naukowe.

W tej edycji temat przewodni skupiał się wokół dzieci: „Dziecko w ujęciu interdyscyplinarnym
W czasie trwania sympozjum zostało zaprezentowane 18 referatów.

Wychodząc naprzeciw nowym trendom w żywieniu człowieka, 09 czerwca 2017 zorganizowaliśmy III Konferencję Naukową WSR pt.: „Czynniki genetyczne i środowiskowe wpływające na jakość zdrowia i życia konsumentów”.

Wszelkie organizmy uwarunkowane są informacją genetyczną zapisaną w genomie oraz działaniem czynników środowiskowych. Jednym z najważniejszych czynników środowiskowych wpływających na stan oraz funkcjonowanie jest żywienie. Wzrost i rozwój człowieka, jego zdrowie, sprawność fizyczna i tak zwane samopoczucie wynikają w głównej mierze ze sposobu odżywiania się.

31 marca 2017 odbyła się Międzynarodowa Konferencja „Postępy nauk o zdrowiu”. 10-lecie Wyższej Szkoły Rehabilitacji.


2017 rok – 10-lecie Wyższej Szkoły Rehabilitacji. Od 10 lat rozwijamy i wspieramy pasje młodych ludzi. Czy to dużo? Dla nas tak. Dużo pracy, radości, nowopoznanych ludzi i wykształconych absolwentów. Możemy się poszczycić czterema kierunkami studiów, studiami podyplomowymi, kursami oraz ciekawymi wydarzeniami dla studentów. Rozpoczęliśmy również współpracę w ramach projektu Erasmus + i uruchomiliśmy własne wydawnictwo. W związku z tą wyjątkową okazją zorganizowaliśmy jubileuszową konferencję.

czwartek, 30 marzec 2017 08:52

29 marca 2017 odbyło się IV Studenckie Sympozjum Naukowe WSR, którego tematem przewodnim była „ Fizjoterapia osób starszych”.
Z roku na rok wydarzenie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem, liczba uczestników wzrasta, a my z dumą wręczamy nagrody najlepszym prelegentom.
Zapewne większość z nas będzie kiedyś potrzebować pomocy fizjoterapeuty. Rehabilitacja i usprawnianie to obecnie jeden z niezbędnych elementów leczenia. Starzejące się społeczeństwo, wzrost odsetka osób niepełnosprawnych powodują, że zawód fizjoterapeuty to zawód z przyszłością.

W dniach 09, 11, 12 marca 2016 na naszej Uczelni odbył się Tydzień Nauki. Każdy dzień to inna tematyka, tzn. sympozjum dla fizjoterapeutów, konferencja dla dietetyków oraz seminarium dla ratowników medycznych.

Tydzień Nauki rozpoczął się od III Sympozjum Studenckiego, pt.: Nowe oblicze rehabilitacji

Celem sympozjum była wymiana wiedzy, poglądów naukowych oraz doświadczeń dotyczących szeroko pojętej rehabilitacji. W jego trakcie studenci wygłaszali referaty konkursowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nagrodą główną był Kurs Kinesiotaping KT1/KT2.  

20.03. 2015 odbyła się Konferencja Naukowa dla Dietetyków, organizowana po raz pierwszy na naszej Uczelni.  W konferencji wzięli udział wykładowcy jak również zaproszeni goście. W czasie konferencji odbył się konkurs na najlepszy poster. Nagrody- kursy dla Studentów zostały ufundowane przez firmę Cambridge Diagnostics Polska oraz Centrum Szkoleń WSR.
Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, każdy z poruszanych tematów wywoływał liczne pytania i dyskusje.

W trakcie trwania wydarzenia warsztatów odbyły się (19.03.2015):

  • Szkolenia i prelekcje z udzielania pierwszej pomocy dorosłym i dzieciom,
  • Prezentacje nowoczesnych AED z systemami wsparcia RKO,
  • Warsztaty dla ratowników medycznych, za które uczestnicy otrzymali punkty edukacyjne
  • Prezentacje najnowszego sprzętu stosowanego w ratownictwie, takiego jak roboty do mechanicznego uciskania klatki piersiowej, wideointubacja, czy urządzenia do ewakuacji poszkodowanych z pojazdów (Autopulse, Lucas 2, CMAK, Ferno XT itp.),
  • Konsultacje ze specjalistami w zakresie ratownictwa medycznego i medycyny ratunkowej

II Studenckie Sympozjum (18.03.2015)  powtórzyło sukces z poprzedniego roku, w wydarzeniu wzięło udział ponad 150 słuchaczy, w tym wykładowcy oraz studenci.