Seminaria i konferencje

Tydzień Nauki w Wyższej Szkole Rehabilitacji

W dniach 09, 11, 12 marca 2016 na naszej Uczelni odbył się Tydzień Nauki. Każdy dzień to inna tematyka, tzn. sympozjum dla fizjoterapeutów, konferencja dla dietetyków oraz seminarium dla ratowników medycznych.

Tydzień Nauki rozpoczął się od III Sympozjum Studenckiego, pt.: Nowe oblicze rehabilitacji

Celem sympozjum była wymiana wiedzy, poglądów naukowych oraz doświadczeń dotyczących szeroko pojętej rehabilitacji. W jego trakcie studenci wygłaszali referaty konkursowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nagrodą główną był Kurs Kinesiotaping KT1/KT2.

W trakcie trwania sympozjum  zostało wygłoszone 14 referatów konkursowych.

• I miejsce - Monika Rozmysłowicz
  • II miejsce – Małgorzata Starzec
  • III miejsce – Karolina Nesterowicz oraz Karolina Przybysz-Golińska
  • Wyróżnienie – Jan Wikieł

W piątek 11.03. odbyła się II Konferencja Naukowa dla Dietetyków pt. Czynniki genetyczne i środowiskowe wpływające na jakość zdrowia i życia konsumentów.

Główną ideą konferencji było przedstawienie innowacyjnych metod dietetycznych pozwalających na tworzenie spersonalizowanych diet. Zapoznanie się z potrzebami żywieniowymi nie tylko osób obdarzonych chorobami genetycznymi ale także prowadzących aktywne życie.

W konferencji wzięli udział wykładowcy jak również zaproszeni goście. W tym roku wykład inauguracyjny wygłosiła Pani dr Alex Johnstone z Uniwersytetu w Aberdeen. W czasie trwania konferencji odbył się w naszej bibliotece konkurs na najlepszy poster. Nagrody dla Studentów zostały ufundowane przez instytut Mikroekologii, Firmę Forever Living Products. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, każdy z poruszanych tematów wywoływał liczne pytania i dyskusje.

Wyróżnione postery:

• Paulina Kucharska, Karolina Kowalczyk
  • Agnieszka Ambroziak, Aleksandra Ugarenko
  • Marta Szcześniak, Paulina Rogowska
  • Aneta Solak

W sobotę 12.03. odbyły się seminaria naukowe dla Ratowników Medycznych dotyczące różnego rodzaju bólu z jakim mogą spotkać się ratownicy. Wykłady naukowe wzbudzały gorące dyskusje, pytania.

Bardzo dziękujemy przede wszystkim Rektorowi WSR, prof. zw. dr hab. med. Jerzemu E. Kiwerskiemu za objęcie patronatem Tygodnia Nauki na naszej Uczelni. Dziękujemy także komisjom naukowym, które przewodniczyły na Sympozjum Studenckim oraz Konferencji dietetycznej, tzn. Dziekanowi WSR mgr Lidii Nowińskiej, Kanclerzowi WSR mgr inż. Markowi Nowińskiemu, dr Markowi Łypowi, dr Piotrowi Pietrasowi, dr Iwonie Stanisławskiej, dr hab. Arturowi Jóźwikowi.

Dziękujemy także opiekunom sesji podczas sympozjum, czyli mgr Ewie Włostowskiej i mgr Iwonie Drewnik.

Dziękujemy Pani mgr Adzie Holak za organizację i koordynację seminarium dla Ratowników Medycznych.

Dziękujemy firmie Devinet za obsługę informatyczną Tygodnia Nauki.

Dziękujemy też całemu zespołowi administracyjnemu Wyższej Szkoły Rehabilitacji za pomoc i zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia, oraz całemu zespołowi Bistro WSR za zorganizowanie cateringu.