czwartek, 19 marzec 2020 11:30

Uprzejmie informujemy, iż podejmując działania zapobiegawcze rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV2 - Rektor Wyższej Szkoły Rehabilitacji zdecydował o zawieszeniu zajęć odbywających się w formie zajęć z bezpośrednim udziałem nauczycieli akademickich i studentów oraz zajęć na placówkach medycznych od dnia 12.03.2020 r. przez okres najbliższych dwóch tygodni tj. do dnia 29.03.2020 r. w Wyższej Szkole Rehabilitacji. Ponadto wszystkie wyjazdy i przyjazdy studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+ są zawieszone do odwołania.

Zarządzenie Rektora >>>

W związku z wyjazdami studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+ za granicę, publikujemy linki do zaleceń:

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przypomina o zaleceniach, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zakażenia się.

• Unikaj kontaktu z osobami, które kaszlą i mają gorączkę.
  • Często i dokładnie myj ręce wodą i mydłem lub płynem dezynfekującym na bazie alkoholu.
  • Podczas kichania lub kaszlu używaj jednorazowych chusteczek higienicznych. Po użyciu wyrzuć chusteczkę i dokładnie umyj ręce.
  • Unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
  • W przypadku wystąpienia choroby z gorączką pójdź do lekarza, a jeśli przebywałeś za granicą, poinformuj go o tym.
  • Trzymaj się z dala od targów z żywymi zwierzętami lub nieprzetworzonym mięsem.
  • Nie jedz surowego mięsa, nabiału lub produktów nieznanego pochodzenia.

Biuro Współpracy Międzynarodowej na bieżąco weryfikuje sytuację studentów i pracowników znajdujących się/wyjeżdżających/przyjeżdżających w rejonach, w których odnotowano przypadki zachorowań.

Druga szansa na stypendium Erasmus+ dla wszystkich, którzy nie zdążyli w pierwszym terminie!

Szanowni Państwo,

W związku z licznymi pytaniami o dodatkowy nabór, osoby, które nie zdążyły złożyć podania o stypendium w programie Erasmus+ na studia lub na praktyki, mają teraz drugą szansę.

Dokumenty (formularz aplikacyjny w języku polskim i angielskim, (dostępne tutaj >> ) proszę składać w Biurze Współpracy Międzynarodowej (pokój nr 12), lub drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 2 marca 2020.

EU flag Erasmus vect POS

Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej WSR zaprasza wszystkich studentów do składania aplikacji na wyjazdy na studia i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2019/2020.

W ramach programu Erasmus+ można się ubiegać o wyjazdy na studia (semestralna wymiana) do uczelni, z którymi WSR ma podpisaną umową międzyinstytucjonalną. Wykaz uczelni partnerskich znajduje się tutaj >>.

Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej WSR zaprasza wszystkich studentów do składania aplikacji na wyjazdy na studia i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2018/2019.

W programie Erasmus+ na praktykę studencką można wyjechać do zagranicznego przedsiębiorstwa/firmy, placówki naukowo-badawczej, organizacji non-profit i do innych instytucji (jednostki administracji państwowej, muzea, biblioteki, szpitale itp.).
Nie można odbyć praktyk Erasmusa w instytucjach unijnych, w instytucjach odpowiedzialnych za zarządzanie unijnymi programami. Na praktyki w ramach programu Erasmus+ mogą także pojechać absolwenci WSR (do 12 miesięcy od dnia zakończenia studiów, warunkiem jest złożenie aplikacji przed zakończeniem okresu studiów).

Instytucja przyjmująca na praktykę musi znajdować się w kraju uczestniczącym w programie Erasmus+.
Studenci/absolwenci zainteresowani wyjazdem na praktykę mogą sami skontaktować się z instytucjami, w których chcieliby odbyć praktykę, lub skorzystać z oferty praktyk w jednej z naszych partnerskich uczelni. Lista uczelni partnerskich znajduje się w zakładce Współpraca Międzynarodowa na stronie WSR.

Studenci ubiegający się o prawo do wyjazdu na studia i/lub praktyki i stypendium są zobowiązani złożyć wypełniony formularz w języku polskim i angielskim (do pobrania w zakładce Współpraca Międzynarodowa) do 31 października 2018 w pokoju nr 12 na parterze.

Dodatkowych informacji udziela Pani Anna Tomczyk (+48 22 531 01 50, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Wszystkich studentów i absolwentów (do 12 miesięcy od dnia zakończenia studiów) zainteresowanych wyjazdem na praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2017/2018 zapraszamy do składania wniosków.

WSR Warszawa we współpracy z Firma MB Consulting działająca od 10 lat na zlecenie francuskich placówek medycznych (szpitale, kliniki, centra rehabilitacji) oraz kompleksów odnowy biologicznej (centra termalne i talasoterapeutyczne) zapraszają studentów Fizjoterapii do uczestniczenia w programie międzynarodowych praktyk (Erasmus+) w renomowanych ośrodkach medycznych Północnej Francji oraz oferują absolwentom studiów II stopnia, atrakcyjne oferty zatrudnienia na terenie całej Francji  na kontraktach sezonowych oraz długoterminowych.

Wszystkich studentów i absolwentów (do 12 miesięcy od dnia zakończenia studiów) zainteresowanych wyjazdem na praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+ w semestrze letnim roku akademickim 2016/2017 zapraszamy do składania wniosków.
W programie Erasmus+ na praktykę studencką można wyjechać do zagranicznego przedsiębiorstwa/firmy, placówki naukowo-badawczej, organizacji non-profit i do innych instytucji (jednostki administracji państwowej, placówki medyczne, centra rehabilitacji, stacje pogotowia, ośrodki SPA, szpitale itp.).