VI Studenckie Sympozjum Naukowe WSR „Bóle kręgosłupa jako problem społeczny XXI wieku”

10 kwietnia 2019 r. odbyło się już VI Studenckie Sympozjum Naukowe WSR. Temat przewodni w tej edycji to „Bóle kręgosłupa jako problem społeczny XXI wieku”.

Sympozjum było adresowane do studentów pierwszego, jak również drugiego stopnia kierunków związanych z fizjoterapią, dietetyką, psychologią, pedagogiką, ale także wszystkich osób zainteresowanych powyższą tematyką.

Podobnie jak w poprzednich latach Rektor WSR objął honorowym patronatem nasze wydarzenie.

W czasie trwania sympozjum zostało zaprezentowane 12 referatów.

W sympozjum wzięły także udział dwie hiszpańskie studentki z wymiany Erasmus+ – Carmen Cartas Galvez i Silvia Valero Castellanos z naszej uczelni partnerskiej – Universidad de La Castilla-La Mancha w Toledo. Tytuł ich prelekcji to „Pilates in pregnancy In low back pain”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Prelegentom za bardzo interesujące wystąpienia, nagrody otrzymali:

• I miejsce: Piotr Łuba „Wpływ zaburzeń postawy na dolegliwości bólowe wśród młodzieży trenującej taniec sportowy”, WSR Warszawa
  • II miejsce: Grzegorz Wąś „Zaburzenia postawy ciała a występowanie dolegliwości bólowych kręgosłupa wśród studentów WSR”, WSR Warszawa
  • III miejsce: Karolina Pilas „Wczesne i odległe wyniki leczenia operacyjnego i rehabilitacji pacjenta z rwą kulszową”, AWF Kraków

Gratulujemy!

Jeszcze raz dziękujemy naszym sponsorom: Aveno Life, Pracowni Fizjoteka, MEDORA, Balsamique, czasopismu „Rehabilitacja w Praktyce” za ufundowanie nagród!