VIII Ogólnopolskie Zawody Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym w Szczyrku

W dniach 9-11 czerwca 2017 w Szczyrku zespół składający się ze studentów III roku ratownictwa medycznego reprezentował po raz pierwszy Wyższą Szkołę Rehabilitacji w VIII Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym.

Naszą uczelnię godnie reprezentowali:

• Marta Ratyńska (kierownik zespołu),
  • Kamil Milerski,
  • Tomasz Frydrychowicz

oraz opiekun mgr Paweł Świniarski.

Do rywalizacji przystąpiło 25 drużyn studentów kierunku ratownictwo medyczne oraz pokrewnych z całej Polski. Udział brała również jedna drużyna z Norwegii w ramach programu Erasmus.

Program zawodów obejmował 2 konkurencje nocne oraz 6 dziennych. Zespoły zmagały się z takimi zadaniami jak:

• resuscytacją świeżorodka
  • zatrzymaniem krążenia u pacjentów pediatrycznych,
  • poszkodowanymi, którzy doznali poważnych urazów w wypadku komunikacyjnym,
  • pacjentem po upadku z dużej wysokości, który doznał poważnych obrażeń jamy brzusznej.
  • Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przygotowało wyczerpującą konkurencję sprawnościową, w której studenci musieli się wykazać sprawnością fizyczną na wysokim poziomie, ale również radzeniem sobie w obsłudze sprzętu wspinaczkowego.
  • sprawdzona została również wiedza teoretyczna w formie testu, który studenci musieli rozwiązać.

Studenci mieli okazję zdobyć ogromne doświadczenie praktyczne, widzieć jak pracują, wykonują zadania i rywalizują ich koleżanki i koledzy z innych uczelni. Był również czas na wymianę doświadczeń, rozmowy o jakości kształcenia.