Wybory delegatów na II Krajowy Zjazd Fizjoterapeutów

Szanowni Państwo,
W trwających właśnie wyborach delegatów na II Krajowy Zjazd Fizjoterapeutów wśród kandydatów mamy dwie Panie, które są nauczycielami akademickimi Wyższej Szkoły Rehabilitacji.

Jesteśmy dumni z tego, że wśród wśród Naszej społeczności akademickiej są osoby ambitne i chcące poświęcić się pracy na rzecz środowiska fizjoterapeutów, które jak wiadomo ma wiele potrzeb i wymaga szeregu zmian, które mogą wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo naszej pracy, a co najważniejsze na podniesienie jakości i dostępności świadczonych usług.

Zachęcając do udziału w wyborach chcemy przybliżyć sylwetki obu kandydatek.

Najbliższe terminy głosowań:

• 13.06.2021 r. – województwa: lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie
  • 20.06.2021 r. – województwa: mazowieckie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, łódzkie.

Szczegóły na stronie Krajowej Izby Fizjoterapeutów >>

mgr Iwona Maciejewska

Jestem absolwentką WUM (mgr -2008 r.), w 2020 r. zostałam specjalistką fizjoterapii. Od 13 lat pracuję jako fizjoterapeuta w Fundacji Hospicjum Onkologiczne w Warszawie, jestem koordynatorem zespołu. Od 2008 r. jestem wykładowcą Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie. Byłam delegatem na I Krajowym Zjeździe Fizjoterapeutów.

Byłam promotorem kilkunastu prac licencjackich. Jestem współautorką 13 publikacji naukowych w zakresie fizjoterapii w opiece paliatywnej. Występowałam na kilku krajowych konferencjach naukowych pokazując jak ważnym tematem jest fizjoterapia u pacjentów z zaawansowaną chorobą nowotworową.(m.in. na II Kongresie PNF). W 2013 r. ukończyłam studia podyplomowe na kierunku psychoonkologia w SWPS w Warszawie.
Jestem dyplomowanym terapeutą PNF oraz IBITA Bobath dla dorosłych. Stale podnoszę swoje kwalifikacje, biorąc udział w wielu kursach i szkoleniach zawodowych m.in: International Academy of Orthopedic Medicine 10 modułowe szkolenie z zakresu terapii manualnej, Kompleksowa terapia przeciwobrzękowa, PNF kliniczny w neurologii, Funkcjonalna fizjoterapia chorych po udarze mózgu, Urazy czaszkowo- mózgowe, Spastyczność, Stymulacja bazalna, Układ powięziowy – diagnostyka, leczenie bólu i dysfunkcji, Haczykowanie i techniki tkankowe, Zaburzenia wzorca oddychania.

Od 2010 r. jestem członkiem SFP. Brałam udział w kampanii społecznej Zdrowi-Wiekowi. Praca w hospicjum wiele mnie nauczyła -staram się być dobrym człowiekiem, otwartym na problemy innych ludzi. Chciałabym zwiększyć dostępność do fizjoterapeuty w małych miejscowościach.

Prywatnie od trzech lat jestem szczęśliwą mężatką.
W wolnym czasie lubię się spotykać z przyjaciółmi.

Koleżanki i Koledzy już raz zostałam obdarzona Waszym zaufaniem, w tych wyborach również postaram się Was nie zawieść dlatego czekam na Wasze głosy.

mgr Dominika Podgórzak

✅ Wybory delegatów na II KZF

Hej! Nazywam się Dominika Podgórzak 20.06.2021 wybieram się na ulicę Chałubińskiego 8 w Warszawie na #WYBORY delegatów na II KZF! Dlaczego? Wierzę, że wybraliśmy już kierunek i teraz wystarczy dodać pęd. Kierunkiem była ustawa o zawodzie fizjoterapeuty to ona daje nam możliwość dalszych zmian w naszym zawodzie, utworzyliśmy własną Izbę😲.

✅Widać dotychczasowe działania

Rozpoczęte działania powoli zaczynają przypominać kulę śniegową. Tego nie da się zatrzymać! Od 1.01.2019 roku możemy zmieniać skierowania lekarzy jeszcze niedawno coś niesłychanego. Wreszcie możemy decydować o programie usprawniania pacjenta. Nasz zawód nabiera znaczenia w oczach pacjenta. Widzę to w codziennej pracy. Z drugiej strony ostatnia propozycja wyceny NFZ dotyczącej fizykoterapii pokazuje jak słabą pozycję negocjacyjną mamy względem Ministerstwa Zdrowia czy NFZ. Nie wyobrażam sobie aby naszym koleżankom pielęgniarkom czy naszym kolegom lekarzom została przedstawiona podobna oburzająca wycena.

✅Solidarność zawodowa buduje

Kroki jakie musimy podjąć w tej sytuacji to SOLIDARNOŚĆ ZAWODOWA 🤝. Nie możemy osiągać jednych celów kosztem koleżanek i kolegów z własnego środowiska! Jako fizjoterapeuci jesteśmy wyjątkowi 🥰. Mamy w ramach fizjoterapii wybór w podejmowaniu planu leczenia. Nie odbierajmy sobie tego. Nie ma jednej słusznej drogi do zdrowia.

✅Dlaczego kandyduję?

W zawodzie jestem blisko 20 lat 🤗! W tym czasie byłam pracownikiem szpitala Grochowskiego w Warszawie, w roku 2005 roku rozpoczęłam pracę ze studentami. Od kilku lat jestem związana z Wyższą Szkołą Rehabilitacji w Warszawie. 👉Z punktu widzenia zawodowego najważniejsze wydarzyło się w roku 2007. Wtedy powstała działająca do dziś przychodnia NZOZ REHMEDICON. Obecnie łączę rehabilitację ambulatoryjną w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia z komercyjną rehabilitacją. Ponadto zatrudniam lekarzy. Doświadczenie oraz praca w ramach państwowej opieki zdrowotnej oraz codzienny trud przedsiębiorcy dają mi szeroki wachlarz zrozumienia naszych potrzeb. Doskonale znam wycenę jaką za naszą pracę wypłaca na rachunek podmiotu NFZ. Z drugiej strony znam koszt jaki ponosi fizjoterapeuta na swoim.

W 2020 roku podeszłam do kursu oraz egzaminu, zostałam Członkiem Zespołu Kontrolerów Krajowej Izby Fizjoterapeutów. To działanie to nic innego jak moja wewnętrzna potrzeba niesienia pomocy fizjoterapeutom. To samo poczucie obowiązku zdecydowało o tym, iż podjęłam decyzję o startowaniu jako kandydat na delegata w obecnych wyborach II KZF. Od zawsze pomagałam i dalej chce to robić.

✅Idź na wybory i zadecyduj o fizjoterapii

Jeśli uważasz, że powinniśmy solidarnie zawodowo dalej budować zaufanie do naszego zawodu, decydować o sobie ale nie kosztem własnego środowiska oddaj głos na mnie. Wiem, że nie zawiodę Twojego zaufania! Tylko razem możemy więcej!

Prywatnie żona, mama, zapalony kolarz od niedawna, fotograf od zawsze. 🙌

Idź na #wybory!