Psychology Day WSR

19 czerwca @ 10:00
  • To wydarzenie minęło.

Całodniowe bezpłatne wydarzenie poświęcone wszystkiemu co pozwoli Ci bliżej zapoznać się z psychologią.

To wydarzenie powinno Cię zainteresować, jeśli:

• Chcesz dowiedzieć się więcej o kierunku psychologia medyczna?
  • Chcesz dowiedzieć się z kim współpracuje psycholog i dlaczego tak ważna w tym zawodzie jest praca zespołowa?
  • Poszukujesz informacji na temat tego jak radzić sobie z emocjami?
  • Chcesz dowiedzieć się jak radzić sobie w kryzysie?

Psychology Day WSR to bezpłatne wydarzenie w ramach którego możesz się spodziewać:

• Webinarów
  • Warsztatów
  • Dużej ilości wiedzy
  • Inspiracji do dalszego rozwoju 😉

Agenda Psychology Day WSR:

• „Czym jest psychologia medyczna?” – dr Joanna Cieplińska, prodziekan ds nauki w WSR, mgr Dorota Maliszewska, psycholożka, zastępca kierownika Katedry Psychologii Medycznej, pani Zofia Paradowska – studentka II roku psychologii medycznej (10.00- 10.45)
  • „Kryzys i co dalej – interwencja kryzysowa okiem psychologa” – mgr Katarzyna Grott, psycholożka nauczyciel akademicki na kierunku psychologia medyczna (10.50 – 11.30)
  • “Podstawowe narzędzia psychologiczne – obserwacja, czyli co może nas zaniepokoić i z czym powinniśmy zgłosić się do specjalisty” – mgr Kaja Wojciechowska, psycholożka, doktorantka (11.35 – 12.15)
  • „Co psycholog powinien wiedzieć o współpracy z lekarzem psychiatrą?” – lek. Kacper Gajda (12.20 – 13.00)
  • „Pierwsza pomoc psychologiczna w zarządzaniu emocjami” – mgr Dorota Maria Maliszewska, psycholożka, socjoterapeutka (13.10 – 13.40)

Prelegenci:

mgr Kaja Wojciechowska – psycholog, na co dzień pracuję w szpitalu psychiatrycznym oraz prowadzę własny gabinet, zajmuje się terapią diagnostyką i współprowadzeniem grup terapeutycznych dla dorosłych osób ze spektrum autyzmu.
Realizowany temat będzie dotyczył obserwacji, czyli jednego z podstawowych narzędzi psychologicznych w codziennej pracy psychologa. Dowiedzą się Państwo co niesie za sobą obserwacja komunikacji niewerbalnej oraz na podstawie jakich symptomów warto zwrócić się po pomoc.

lek. Kacper Gajda – jestem lekarzem rezydentem w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychiatrii.
Na co dzień pracuję w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie.
Poza tym prowadzę konsultacje gabinetowe w ramach współpracy z SPLOT, konsultuję psychiatrycznie podopiecznych AfterParty, oraz wykonuję wizyty domowe w zakresie psychiatrii.
W trakcie webinaru opowiem, dlaczego tak ważne jest interdyscyplinarne podejście do pacjenta i współpraca z wieloma specjalistami.

mgr Katarzyna Grott – psycholog, nauczyciel akademicki Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie, pracuje w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku oraz w Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. Adama Grucy CMKP na stanowisku Psycholog na oddziale Rehabilitacyjnym.

Zajmuję się wsparciem osób doświadczających różnego rodzaju trudności życiowych – depresja, lęki, problemy rodzinne, przemoc domowa, wydarzenia traumatyczne oraz praca z żałobą.

W swoim webinarze opowie jak sobie radzić w sytuacji kryzysu i gdzie szukać pomocy.

Partnerzy Psychology Day WSR:

Archiwum nagrań:

Data: