Webinar: Spotkanie ze Stowarzyszeniem “3majmy się razem”

1 czerwca @ 19:00
  • To wydarzenie minęło.
Studenckie Koło Naukowe Psychologii Medycznej zaprasza na spotkanie z panią Violettą Zajk – Prezesem Stowarzyszenia „3majmy się razem” oraz panią Moniką Zientek – członkiem stowarzyszenia, która przez 10 lat zajmowała stanowisko Prezesa Stowarzyszenia “3majmy się razem”.
Wraz z naszymi gośćmi: panią Volettą Zajk i Moniką Zientek porozmawiamy o misji Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”. O problemach z którymi borykają się młodzi ludzie z chorobami reumatycznymi, którzy często nie wiedzą do kogo się zwrócić o pomoc i sami muszą radzić sobie z sytuacjami wynikającymi z choroby. O tym, że chorzy niekiedy zmuszeni są zmienić całkowicie tryb życia, ograniczyć dotychczasową aktywność, a to wpływa na codzienne funkcjonowanie nie tylko ich, ale i całej rodziny. Poruszymy temat tzw. „niewidocznej niepełnosprawności” i tego jak powinno wyglądać wsparcie psychologiczne dla młodych chorych reumatycznie.
O funkcjonowaniu osób chorych reumatycznie z perspektywy pacjenta i psychologa będą rozmawiać:
Violetta Zajk – Prezes Stowarzyszenia, redaktor naczelna kwartalnika “Wprost o Reumatologii”. Zarządza sprawami organizacyjnymi i formalnymi stowarzyszenia. Nawiązuje współprace z organizacjami pacjenckimi i instytucjami pozarządowymi.
Monika Zientek – Członek Stowarzyszenia, przez 10 lat zajmowała stanowisko Prezesa Stowarzyszenia “3majmy się razem”. Obecnie aktywnie wspiera stowarzyszenie prowadząc webinary i wywiady online z zaproszonymi gośćmi i ekspertami.
Dorota Maria Maliszewska – psycholog, socjoterapeuta i mediator rodzinny, nauczyciel akademicki Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie. Przez 15 lat pracowała z dziećmi z niepełnosprawnością w szkole integracyjnej, obecnie prowadzi własną praktykę terapeutyczną.
Kiedy: wtorek 1 czerwca o godzinie 19:00
Miejsce: Platforma Teams
Webinar jest wydarzeniem bezpłatnym.

Data:
Czas: