Welcome Day

1 października @ 16:00 - 17:00
  • To wydarzenie minęło.

Drodzy Studenci,

Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w organizowanym przez Biuro Współpracy Międzynarodowej spotkaniu powitalnym „Welcome Day” dla wszystkich studentów zagranicznych, którzy rozpoczną studia/praktyki w WSR w roku akademickim 2021/2022.

Będzie to również wspaniała okazja do spotkania z kolegami z innych krajów (głównie z Hiszpanii). – Spotkanie w języku angielskim i hiszpańskim rozpocznie się 1 października 2021 o godz. 16.00 w auli na parterze

Do zobaczenia!

Biuro Współpracy Międzynarodowej

—-

International Office would like to invite you for a welcome meeting „Welcome Day” for all international students who will start their studies/traineeship at College of Rehabilitation (WSR) in the academic year 2021/2022.

At the meeting you will learn the most important things about the WSR itself, basic rules and about possibilities that you will enjoy soon as members of the community. Moreover, you will get a welcome pack and an invitation to more events that are planned in autumn semester. It will be also a great opportunity to meet other fellow students.

The meeting will start 1st October 2021 at 16.00 (4.00 p.m.) in AULA on the ground floor, in WSR main building.

How to get to WSR

See you at WSR!