W przygotowaniu
Wydawnictwo Wyższa Szkoła Rehabilitacji z siedzibą w Warszawie stosuje zasady etyki publikacyjnej zgodne z wytycznymi (COPE – Committee on Publication Ethics). Redakcja publikuje materiały eksperymentalnych prac badawczych, kazuistyczne i przeglądowe informujące o stanie wiedzy dotyczącej biologicznych, medycznych i farmakologicznych podstaw rehabilitacji zdrowotnej, dietetyki, ratownictwa medycznego i psychologii adresowane do pracowników nauki, nauczycieli szkół średnich i wyższych, absolwentów szkół wyższych i studentów. Powinny być one napisane językiem naukowym a jednocześnie zrozumiałym dla niespecjalistów w danej dziedzinie.
Zasady etyczne obowiązujące autorów
Procedura recenzyjna obowiązujące w Wydawnictwie Wyższa Szkoła Rehabilitacji z siedzibą w Warszawie jest zgodna z zleceniami MNiSW przedstawionymi w „Dobre praktyki w procedurach recenzyjnych w nauce”.
Wszystkie zgłaszane do druku teksty podlegają recenzji dokonywanych przez niezależnych, rzetelnych i kompetentnych recenzentów. Procedura recenzji przebiega z zachowaniem zasady poufności. Recenzja powinna kończy się jednoznaczny stwierdzeniem, co do odrzucenia lub dopuszczenia do publikacji. W przypadku zastrzeżeń recenzentów autorzy dokonują poprawek i odpowiadają pisemnie na recenzję. Jeżeli publikacja jest pozytywnie oceniona, przesyłana jest do korekty językowej. Recenzja musi mieć formę pisemną. W przypadku spornych kwestii w procesie recenzji, zostaje powołany dodatkowy recenzent.
Redakcja informuje autora mailowo o wynikach recenzji i dalszych procedurach wydawniczych.
Redakcja zastrzega sobie prawo do czynienia ewentualnych uwag pozamerytorycznych, które uważa za słuszne w związku z otrzymywanymi tekstami i do uzgodnienia ostatecznych danych z autorami tekstów.